O dwóch światach szafą oddzielonych… C.S. Lewis „Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa”

Utworzono dnia 04.02.2019

Z początkiem stycznia 2019 r. uczniowie klas 5 b i 5 c pod kierunkiem pani Izy Gajewskiej rozpoczęli pracę z powieścią pt. „Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa”. Lektura w pudełku to projekt, który towarzyszył lekcjom poświęconym książce i jej autorowi. Dzieci przygotowały przepiękne szafy z kartonowych pudełek, w których sukcesywnie umieszczały notatki. Karteczki umieszczane były na wieszakach tuż obok futer, położone na półeczkach lub w kuferkach. Dlaczego szafa? To przecież dzięki niej czwórka rodzeństwa Pevensie trafiła do Narnii i przeżyła wiele fascynujących przygód.

Każda z 45 szaf jest piękna, każda inna, ale każda wyjątkowa. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem przy ich tworzeniu, a efekty można podziwiać w bibliotece szkolnej. Dzięki współpracy z biblioteką wszyscy uczniowie mają okazję przenieść się do świata Narnii. Pani Agata Czeska – Kowalska wykonała piękną wystawę z pracami uczniów, która prezentuje twórczość C.S. Lewisa i jego sylwetkę. Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z autorem i jego dziełami. Mamy nadzieję, że prace naszych uczniów zachęcą wszystkich, którzy jeszcze nie czytali „Opowieści z Narnii” do przeczytania książki, a tych, którzy są już po jej lekturze do lektury kolejnych powieści z cyklu.

Utworzono dnia 04.02.2019, 12:02