„Poczytaj mi, kolego...”

Utworzono dnia 27.11.2018

„Poczytaj mi, kolego...” to projekt zrealizowany w klasach trzecich z udziałem uczniów klasy VIB który, miał na celu popularyzację czytelnictwa i zachęcenie do częstszych odwiedzin w bibliotece. Głośne czytanie jest jedną z metod wciągnięcia dziecka w świat książki, stymuluje rozwój mózgu, uczy myślenia, rozwija słownictwo, naucza wartości, pobudza wyobraźnię. Pomysł czytania młodszym kolegom propaguje też dobry przykład poprzez wzorowanie się na starszych kolegach. Dzieci zapoznały się z treścią książki Kaliny Jerzykowskiej i Wojciecha Karwackiego pt. „13. skrytka” Szóstoklasiści odczytywali utwór we fragmentach. Na zakończenie dzieci wyrażały swoją opinię na temat wysłuchanej książki na „książkometrze” zaznaczając „temperaturę” wrażeń.

Utworzono dnia 27.11.2018, 12:25