Promocja projektu „Siła w naszej różnorodności – Diversity is our Power”

Utworzono dnia 04.09.2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego było doskonałą okazją do zaprezentowania projektu „Siła w naszej różnorodności – Diversity is our Power” realizowanego w ramach programu Erasmus + w Szkole Podstawowej nr 13 od czerwca bieżącego roku. Pomimo okresu wakacyjnego uczniowie zaangażowani w prace projektowe wraz z opiekunkami: p. Anną Sepioło, p. J. Wiśniewską i p. A. Śledziowską przygotowali kącik Erasmus +. Na tablicach znalazły się informacje dotyczące szkoły partnerskiej z Niemiec wraz z logo projektu oraz obu szkół. Uczniowie, ubrani w koszulki promujące projekt zachęcali wszystkich do wspólnej zabawy, a na gości czekały niespodzianki.

Osoby, które przybyły na miejską i powiatową inaugurację roku szkolnego mogły sprawdzić swoich sił rozwiązując quiz na tablecie o naszym partnerskim kraju czy zrobić sobie zdjęcie z hasłami związanymi z projektem takimi jak: otwartość, odwaga, przyjaźń czy pasja. Niewątpliwie dużą i zaskakującą atrakcją dla gości była możliwość włączenia się w projektowanie idealnego miasta, co stanowi kluczową rzecz w projekcie. Każdy według własnego uznania mógł pomalować domek i tym sposobem mieć swój udział w późniejszym tworzeniu makiety miasta. Przygotowano również ulotki dotyczące szkoły oraz zakładki do książek z informacjami dotyczącymi projektu. Dodatkowo nasi goście mogli obejrzeć multimedialną prezentację projektu, która została wyświetlona na nowoczesnym monitorze, który od nowego roku znajduje się na dolnym holu szkoły.

Do naszej akcji włączyli się m.in. pan Prezydent Marek Materek, pan Starosta Starachowicki Piotr Babicki oraz wielu znamienitych gości. Serdeczne dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

Utworzono dnia 04.09.2019, 07:58