„Siła w naszej różnorodności”

Utworzono dnia 17.06.2019

Uczniowie klasy 7a, wspólnie z młodszymi kolegami z klas 5a i 5d, podczas pobytu na zielonej szkole, podejmowali działania w ramach projektu „Siła w naszej różnorodności” – Diversity is our Power.

Pod okiem animatora i sprawujących opiekę nauczycieli wykonywali różne zadania, mające na celu ukazanie podobieństw i różnic w ich upodobaniach i stylu życia. Każdy uczestnik warsztatów wychodził na środek dużego koła i nawoływał osoby, które tak jak on lubią/nie lubią wybranej przez siebie formy spędzania czasu/potrawy/rzeczy itp. Uczniowie musieli  też w jak najkrótszym czasie ustawić się według wzrostu, według koloru włosów, daty urodzenia itd. Dzięki takim ćwiczeniom zobaczyli swoje różnice i podobieństwa (niektórzy odkryli, że łączy ich dzień urodzin) i nauczyli się jak ważny w porozumiewaniu się z drugim człowiekiem jest dialog. Ponadto uczniowie, w ramach wzajemnej rywalizacji, wykonywali w grupach wieżę z papieru, tworzyli rymowanki i zmagali się z wyzwaniami gry terenowej. Mieli okazję przekonać się jak ważna jest współpraca i że z różnorodności wynika duży potencjał.

Utworzono dnia 17.06.2019, 15:58