Innowacja pedagogiczna "Lego Education"

Utworzono dnia 18.11.2019

Innowacja pedagogiczna : „Lego education”

Prowadzący: Grażyna Kruk , Jarosław Cyrnek.

Adresaci innowacji :  4 grupy chętnych uczniów z klas 2-6 (24 uczniów)

Założenie innowacji : szerzenie idei programowania z wykorzystaniem klocków LEGO WeDo 2, analityczne myślenie oraz wyciąganie wniosków, programowanie, projektowanie oraz kreowanie ruchomych modeli. Ma ona zachęcać i motywować uczniów do rozwijania myślenia poprzez programowanie.

Cel innowacji :

• wprowadzenie w świat robotyki
  • rozwijania swoich pomysłów, wykorzystania zdobytej wiedzy oraz poznania otaczającego ich świata
  • praktyczne wykorzystanie tabletu
  • nauka algorytmicznego i logicznego myślenia oraz blokowego języka programowania.
  • uczniowie pracując w parach uczą się współpracy, dzielenia się i komunikacji
  • budowanie z  klocków rozwija małą motorykę dziecka, jego wyobraźnię i koordynację wzrokowo-ruchową.

Terminy:  poniedziałek , środa 13.40 - 14.35 sala 104,

wtorek 8.45 - 9.40 , piątek 13.40 - 14.35 sala 116

Przewidywane efekty : Uczniowie po przeprowadzonych zajęciach nabędą wiadomości i umiejętności praktyczne w zakresie programowania i konstruowania robotów. Rozwiną zdolności posługiwania się technologią komputerową oraz nabędą umiejętności logicznego myślenia, pomysłowości, sprawności manualnej oraz wyobraźni przestrzennej. Uczniowie udoskonalą swoje umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej oraz samooceny własnej pracy. Zajęcia ukształtują w uczniach poszanowanie powierzonych klocków, a zwłaszcza wdrożą do utrzymania ładu i porządki na stanowisku pracy. Zajęcia z robotyki wpłyną na podniesienie jakości pracy szkoły oraz urozmaicenie i uatrakcyjnienie oferty szkoły.

Innowacja pedagogiczna "Lego Education"

Utworzono dnia 18.11.2019, 13:39

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.