Innowacja pedagogiczna „Muzyka łagodzi obyczaje”

Utworzono dnia 19.11.2019

Rodzaj zajęć: Zajęcia rozwijające zainteresowania i zdolności muzyczne uczniów klas 2-8 w zakresie śpiewu i gry na instrumentach

Prowadzący: Wojciech Wąsala

Zajęcia odbywają się:  w środę o godz. 14.35 - 15.20 (kl.5-8) i w piątek o godz. 12.40 – 13.30 w sali nr 106.

Założeniem innowacji jest umożliwienie uczniom czynnego udziału w wydarzeniach artystycznych , rozwijanie muzycznych zainteresowań i świadomego obcowania z muzyką. Zajęcia mają służyć też wewnątrzszkolnej integracji dzieci w różnym wieku.

Cele zajęć prowadzonych w ramach innowacji:

• rozbudzanie oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień muzycznych;
  • kształtowanie umiejętności wykonawczych w zakresie śpiewu i gry na instrumentach;
  • rozwijanie wrażliwości i wyobraźni muzycznej;
  • przygotowanie do świadomego i aktywnego odbioru dzieł muzycznych ;
  • kształtowanie osobowości twórczej i aktywnej postawy życiowej ;
  • integrowanie uczniów oraz kształtowanie postaw społecznych poprzez wspólną pracę , wysiłek i dążenie do osiągnięcia celu artystycznego ;
  • wzbudzanie szacunku do pracy i osiągnięć artystów, jak również wdrażanie do wartościowania dzieł muzycznych pod względem pod względem stopnia trudności wykonawczej i poznawczej.

Innowacja pedagogiczna „Muzyka łagodzi obyczaje”

Utworzono dnia 19.11.2019, 14:16