Bętkowska Bożena

Utworzono dnia 17.03.2020

Religia kl. II a, II b, IIc

Przed rozpoczęciem katechezy w domu, proszę aby dzieci odmówiły modlitwę do Ducha Świętego : Duchu Swięty, który oświecasz serca i umysły nasze, dodaj nam ochoty i zdolności, aby ta nauka była dla nas pożytkiem doczesnym i wiecznym, przez Chrystus Pana naszego. Amen.
Katecheza 32 : Bóg nas kocha - przypowieść o milosiernym Ojcu.

Przeczytać treść katechezy z katechizmu a następnie obejrzeć film na Youtube pt.,, Syn marnotrawny " (26.45 min.) Potem odpowiedzieć ustnie na pytania: Ilu synów miał ojciec? O co poprosił młodszy syn? Co zrobił że swoim majątkiem? Jak żył, gdy wszystko stracił? Co postanowił zrobić, gdy zaczął cierpieć głód? Jakimi słowami syn prosił ojca o przebaczenie? Co zrobił ojciec, gdy syn powrocił?
W zeszycie ćwiczeń uzupełnić ćwiczenie 1i 2 katecheza 32.
Do przemyślenia: - jak przepraszam Pana Boga za grzechy?
- jak dziękuję Panu Bogu za Jego miłość.
Po nauce katechezy w domu, proszę aby dzieci podziekowały Panu Bogu za ten czas nauki odmawiajac modlitwę: Dzięki Ci Boże za światłość tej nauki, pragniemy abyśmy nią oswieceni mogli Cię zawsze wielbić i wolę Twoją wypełniać na wieki, przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

20.03.2020 r.

Kl.IV a, IV b
Uczniowie powtarzają Stacje Drogi Krzyżowej. główne prawdy wiary, 10 przykazań Bożych, przykazanie miłości, Anioł Pański, akt wiary, nadziei, miłości, żalu, tajemnice radosną różańca. Z książeczki do nabożeństwa uczą się tajemnice światła, bolesne, chwalebne.
TRANSMISJE LIVE NA FACEBOOKU
z naszego kościoła:
Piątek - 17.30 Droga Krzyżowa
Niedziela - 10.00 Msza św.
Niedziela - 17.00 Gorzkie Żale
Uczestnicząc w tych nabożeństwach w domu patrzcie na krzyż i obraz Jezusa, klękajcie przy każdej stacji Drogi Krzyżowej. Módlcie się sercem. Gdy w kościele klękamy w tym czasie i wy uklęknijcie w domu.

Mój adres email vip46@vp.pl

Kl.VI b.
Uczniowie przygotowują się do sprawdzianu wg pytań, które zapisywali ostatnio w zeszycie.
TRANSMISJE LIVE NA FACEBOOKU
z naszego kościoła