Europejski tydzień sportu

Utworzono dnia 27.09.2019

W dniach 23-30 września 2019 r. już po raz piąty w krajach Europy obchodzono święto sportu.

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana jest pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) i ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

W ramach szerzenia kultury sportowej pośród uczniów SP 13 nauczyciele wychowania fizycznego oraz nauczania początkowego, włączając się w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu, przygotowali turniej gier i zabaw (na poziomie poszczególnych klas).  Uczniowie, według ustalonego wcześniej harmonogramu, spotykali się na hali sportowej, gdzie reprezentanci klas (pamiętając o zasadach fair play) rywalizowali w biegu sztafetowym, biegu w podskokach na jednej nodze, czy też w biegu z kozłowaniem. Sportowcom kibicowały klasy zebrane na trybunach, zagrzewając kolegów do jak najlepszych wyników.

Z inicjatywy p. Beaty Ciepluch w słoneczne, wtorkowe popołudnie odbył się także marszobieg wokół Zalewu Lubianka.

„W zdrowym ciele zdrowy duch”, dlatego #BeActive (Bądź aktywny) !!!

A w klasach 0-3 ...

W dniach 23- 30 września 2019r.  uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach włączyli się w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu, którego celem jest zachęcanie dzieci i młodzieży do aktywnego trybu życia. Rozpoczęło go wydarzenie sportowe, którego gościem specjalnym była pani Anna Pater – była zawodniczka drużyny koszykarskiej STAR i STK Perfopol, rozegrała ponad 130 spotkań w Ekstraklasie , 2-krotnie wystąpiła w reprezentacji Polski. Pani Anna opowiedziała zgromadzonym w hali sportowej dzieciom o życiu sportowca, oraz zaletach uprawiania aktywności fizycznej, podkreśliła również jak duże znaczenie dla naszego organizmu ma zdrowy tryb życia i odpowiednia dieta. Dużą atrakcją była profesjonalnie przeprowadzona rozgrzewka i pokaz rzutów osobistych. Następnie odbył się turniej gier i zabaw, w którym wzięli udział uczniowie klas drugich. Uczniowie rywalizowali w zabawach zwinnościowych: „ Sadzenie ziemniaków”, „Przeploty przez szarfę”, oraz bieżnych: „ Gonitwa drużyn”.

Uczniowie klas III poznawali znaczenie ruchu  dla organizmu człowieka. Najpierw wysłuchali pogadanki nauczyciela wychowania fizycznego, który mówił o wartościach płynących dla zdrowia z aktywności ruchowej, mającej miejsce na świeżym powietrzu.  Na boisku szkolnym grali w następujące gry drużynowe i sportowe:,, Dwa ognie’’, ,,Wyścig piłek w dwuszeregach’’, ,, Piłka w kole’’, ,Piłka górna w rzędach’’, ,,Piłka w tunelu’’. Pokonywali także zwinnościowy tor przeszkód z elementami  skoków przez przeszkodę, biegu  slalomem miedzy pachołkami , rzutów do celu.

Uczniowie klas I rywalizowali w następujących konkurencjach: przeciąganie liny, pokonywanie toru przeszkód, rzucanie kółkiem ringo do celu.

Rozgrywki drużyn toczyły się zgodnie z zasadami fair play .

Utworzono dnia 27.09.2019, 09:21

Luty 2020