Konferencja "Młodzież i Unia Europejska"

Utworzono dnia 27.09.2019

W środę 25 września 2019 r. mogliśmy uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. O godz. 9:00 w naszej szkole rozpoczęła się konferencja "Młodzież i Unia Europejska". Dyrektor szkoły pan Sławomir Rymarczyk powitał wszystkich przybyłych gości, uczniów i nauczycieli. W murach naszej szkoły gościliśmy m.in. Starostę Powiatu Starachowickiego pana Piotra Babickiego oraz Zastępcę Prezydenta Miasta ds. Społecznych panią Anetę Nasternak. Na początku uczestnicy konferencji mogli zapoznać się z działaniami w ramach projektu „Młodzieżowe Rozprawy o Europie", który jest realizowany z Programu Erasmus+. Następnie wysłuchaliśmy prelekcji przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice Dominiki Chmielewskiej, wykładu pani Anety Nasternak, która podkreśliła znaczenie projektów europejskich oraz pana Karola Kalety z Eurodesk Kielce.

Nie bez powodu na miejsce konferencji została wybrana nasza szkoła. W tym roku szkolnym możemy się pochwalić udziałem w dwóch projektach europejskich. Od czerwca realizujemy projekt Erasmus +. W związku z tym młodzież uczestnicząca w projekcie „Siła w naszej różnorodności – Diversity is our Power” mogła podzielić się swoimi wrażeniami po międzynarodowym spotkaniu w Krynicy-Zdrój. Uczniowie zaprezentowali krótki film z tygodniowego pobytu, gdzie razem z rówieśnikami z Niemiec spędzili 5 intensywnych dni od 9 do 13 września 2019. Zachęcili gości do obejrzenia makiety idealnego miasta czyli materialnego efektu tygodniowej pracy. Nasi uczniowie podkreślili, iż udział w projekcie nauczył ich  pracy grupowej, odpowiedzialności, tolerancji, uwolnił ich kreatywność, podniósł poziom komunikatywności w języku angielskim i dostarczył ogromnej satysfakcji. Od stycznia w naszej szkole rusza kolejny europejski projekt „Bądź Eko! Be Eco!” w ramach programu POWER.

W drugiej części konferencji uczestniczyliśmy w debacie na temat Unii Europejskiej, a na koniec młodzież zaprezentowała i podpisała swój Manifest do Unii Europejskiej, nad którym pracowała przez cały ostatni rok w ramach projektu.

Utworzono dnia 27.09.2019, 09:13

Luty 2020