MANIA…POMAGANIA

Utworzono dnia 13.12.2019

Wiele osób przed świętami ogarnia mania zakupów, mania sprzątania, zaś wolontariuszy SP13 ogarnia mania pomagania. W ciągu całego roku szkolnego  klub wolontariatu organizuje  różne akcje, jednak grudzień, jak zawsze jest dla wolontariuszy najintensywniejszym czasem.

5 grudnia wypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Nasi, niosący bezinteresowną pomoc uczniowie uczcili swoje święto poprzez…zbiórkę żywności, która właśnie tego dnia ruszyła (już po raz piąty) w osiedlowym sklepie Delikatesy Centrum. Młodzież kwestowała też 6 i 7 grudnia, zachęcając klientów sklepu do ofiarności na rzecz potrzebujących osób z lokalnego środowiska, szczególnie mając na uwadze osoby starsze i samotne. Trzeba przyznać, że nasza młodzież ma ogromny dar przekonywania, ponieważ zebranej żywności było tyle, że opiekunki SKW musiały odbyć kilka kursów samochodami, by przewieźć dary do szkoły. Ofiarność ludzi po  raz kolejny przerosła wszelkie oczekiwania, za co wszystkim razem i każdemu z osobna ( z kierownictwem Delikatesów Centrum na czele) DZIĘKUJEMY! Żywność trafiła do kilku potrzebujących rodzin uczniów naszej placówki, zaś zdecydowana większość do parafialnego oddziału Caritas, skąd przekazana zostanie starszym i samotnym osobom.

6 grudnia nastąpił też wielki finał organizowanej przez SKW zbiórki gier i zabawek, czyli wręczenie ich dzieciaczkom ze szkolnych oddziałów klas „0”, a także świetlicy.

Ponadto wolontariusze z klasy 7a zebrali karmę dla zwierząt, która jeszcze przed świętami zasili okoliczne schronisko. A na tym wcale nie koniec, ponieważ na styczeń SKW planuje dużą zbiórkę żywności dla bezdomnych psiaków.

Jak widać w szeregach SKW wiele się dzieje i zapewniamy, że będzie się nadal działo. Dziękujemy młodzieży za ich młodzieńczy entuzjazm i zapał do pracy i prosimy o szerzenie pięknej idei pomagania zawsze i wszędzie.

Święta będą piękniejsze z poczuciem dobrze wypełnionej misji i  z myślą, że do wielu ludzi wraz z ofiarowaną żywnością trafiła nadzieja i wiara w ludzką życzliwość.

MANIA…POMAGANIA

Utworzono dnia 13.12.2019, 08:20