Pierwszy dzień szkoły. Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Utworzono dnia 02.09.2019

We wtorek, 2 września we wszystkich szkołach w Polsce rozpoczął się rok szkolny.
Uczniowie naszej szkoły, tradycyjne już, rankiem spotkali się w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na uroczystej mszy świętej, a następnie przyszli do szkoły, gdzie na górnym holu czekała na nich dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele. Pan Dyrektor Sławomir Rymarczyk przedstawił nową wicedyrektor, Panią Wiolettę Miller–Stępień, oraz nauczycieli, którzy od tego roku rozpoczęli pracę w naszej szkole. Życzył wszystkim dużo sił do nauki i pracy, prosił o mobilizację i wytrwałość.
O godzinie 12.30 rozpoczęła się powiatowa i miejska inauguracja roku szkolnego. Gospodarzami spotkania byli: Sławomir Rymarczyk- dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13, wicedyrektor Wioletta Miller - Stępień i Mirosław Niewczas- dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego, które od września sąsiaduje z naszą „Trzynastką”.
Podczas uroczystości wręczono oficjalne powołania dyrektorom szkół, w których pod koniec ubiegłego roku szkolnego odbyły się konkursy na to stanowisko. Grupie nauczycieli z miasta i powiatu nadano stopnie awansu zawodowego.
Uroczystość uświetnili wyjątkowi goście: Piotr Babicki- starosta starachowicki, Marek Materek- prezydent Starachowic, radni Rady Miejskiej i Rady Powiatu, przedstawicielka Kuratorium Oświaty i Wychowania w Kielcach, ksiądz infułat Stanisław Pindera, ksiądz proboszcz Andrzej Kania, przewodniczy związków zawodowych: Mariola Gałka i Paweł Rdzanek, dyrektorzy i nauczyciele szkół podstawowych i średnich.
Osoby zabierające głos  życzyły uczniom i nauczycielom w nowym roku szkolnym sukcesów wychowawczych i naukowych. Pani Teresa Daszkowska  z Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach odczytała list od wojewody Agaty Wojtyszek.
Uroczystość zakończył sympatyczny program  artystyczny w wykonaniu uczniów z klasy VIIa , VIIb i VIIIa - Igo, Patrycjo, Olu, Karolino, Zuziu, Amelko, Izo,Jacku, Radku, Mikołaju, Patryku – zechcieliście poświęcić swój wakacyjny czas. Wielkie dzięki!
W nowy rok szkolny wkroczyliśmy pełni zapału,  z nadzieją, że będzie on dla nas czasem wielu pozytywnych wrażeń i przeżyć.

Utworzono dnia 03.09.2019, 09:34

Listopad 2019