Podsumowanie etapu przed mobilnością - ERASMUS +

Utworzono dnia 09.09.2019

I Etap realizacji projektu :

Siła w naszej różnorodności -Diversity is our Power za nami
Podsumujmy co się wydarzyło
1. Społeczność szkolna wzięła  udział w zorganizowanym przez naskonkursie na logo projektu. Szczególnym zaangażowaniem wykazała się klasapani Izy Gajewskiej
2. Odbyły się liczne zajęcia kształtujące postawę tolerancji i otwartości, łamania stereotypów. W klasach 1-3 pod opieką pani Bożeny Bętkowskiej, a w starszych pod opieką pani Lidii Mergalskiej uczniowie odkrywali potencjał wspólnoty wynikający z różnorodności.
3. Stworzyliśmy scenariusze gier i zabaw integracyjnych odkrywających nasze podobieństwa i różnice, które wykorzystamy do integracji z naszymi partnerami z OberschuleAchternDiek podczas mobilności w Krynicy-Zdrój.
4. Zorganizowaliśmy Dni Kultury Niemieckiej . Wraz z panią Jolantą Wiśniewską odkrywaliśmy historię i tradycje Niemiec. Spróbowaliśmy także swoich umiejętności kulinarnch przyrządzając tradycyjną sałatkę ziemniaczaną.
5. Potencjał naszej różnorodności odkrywaliśmy grając i bawiąc się pod opieką pani Zuzanny Kędziory podczas zielonej szkoły.
6. Udało nam się zaangażować rówieśników do projektowania wymarzonych domków. Staną się elementami naszej makiety idealnego miasta. Dołączyli do nas również Prezydent i Starosta Starachowic oraz inni goście uczestniczący w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego.
7. Podczas wakacji kolekcjonowaliśmy zdjęcia miejsc ciekawych pod kątem architektonicznym.
8. Promowaliśmy program Erasmus + i nasz projekt organizując kącik Erasmusa w pierwszym dniu szkoły.
9. Podczas dwóch wideokonferencji poznaliśmy bliżej naszych rówieśników z Niemiec, wymieniliśmy się zainteresowaniami, zagraliśmy w quizy
10. Odwiedziliśmy architekta miasta i dowiedzieliśmy jakie zasady obowiązują przy projektowaniu, czego potrzebują mieszkańcy, jakie przeszkody należy pokonać, jak konserwator zabytków może wpłynąć na  zachowanie historycznego charakteru miejsc.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć i śledzenia naszych działań na facebooku.

Etap II : wymiana młodzieży 09.09.-13.09.2019 Krynica-Zdrój trwa…

Anna Sepioło, Anna Śledziowska, Jolanta Wiśniewska

Utworzono dnia 09.09.2019, 19:02