Szkolny Klub Wolontariatu doceniony przez młodzież

Utworzono dnia 23.05.2019

22 maja 2019 r. w sali „Olimpia” Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbyło się wręczenie Złotych Skarpet – nagród i wyróżnień mających na celu uhonorowanie osób oraz instytucji, które wspierają działania społeczne młodzieży w mieście Starachowice i w powiecie starachowickim.
Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżową Radę Miasta, a w skład komisji weszli jej przedstawiciele oraz pani Agnieszka Lasek-Piwowarska - Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach i Łukasz Gołda - Inspektor ds. kultury, sportu, rekreacji i biblioteki Urzędu Gminy Brody.
Miło nam poinformować, że Szkolny Klub Wolontariatu SP 13 został zwycięzcą w kategorii grupowej.
Szkolny Klub Wolontariatu działa od września 2017 roku.  Skupia on młodych ludzi, którzy czują potrzebę niesienia bezinteresownej pomocy innym. Założycielkami i opiekunkami Szkolnego Klubu Wolontariatu są panie: Zuzanna Kędziora oraz Izabela Gajewska. Celem działalności klubu jest rozwijanie wśród dzieci i młodzieży takich postaw jak zaangażowanie na rzecz osób potrzebujących pomocy, otwartość, wrażliwość na potrzeby innych, kształtowanie postaw altruistycznych, a także dostarczanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu młodym.
Niektóre z działań podejmowanych przez wolontariuszy SP 13 to: pomoc dzieciom w Papui ( akcja „Podziel się koszulką” i inne), zbiórki żywności i organizowanie świątecznych paczek dla potrzebujących , pomoc finansowa dla Mai,  zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska, pozyskiwanie sponsorów w lokalnym środowisku, dofinansowanie obiadów i wycieczek szkolnych uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, organizacja Dnia Wolontariusza oraz Dnia Życzliwości i Pozdrowień.
Prowadzone przez klub akcje spotykają się z dobrym odzewem nie tylko społeczności szkolnej, ale też lokalnego środowiska, a efekty niejednokrotnie przerastają oczekiwania organizatorek.
Szkolny Klub Wolontariatu Trzynastki wyraża wdzięczność Młodzieżowej Radzie Miasta za dostrzeżenie i uznanie. Opiekunki dziękują wolontariuszom za wspólne tworzenie koła i dzielenie się dobrą energią z innymi oraz zapraszają chętnych uczniów do ciągłego powiększania grupy.
I Ty możesz zostać wolontariuszem!

Utworzono dnia 23.05.2019, 10:18

Grudzień 2019