WIELKI SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY!!!

Utworzono dnia 30.03.2021

Mamy laureatkę oraz finalistę Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego!!!

24 marca odbył się finał IV Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Dlaczego sukces w konkursie jest taki ważny?

Konkursy zwane potocznie kuratoryjnymi  słyną z bardzo wysokiego poziomu, a ich wieloetapowość wymaga bardzo dużo dodatkowej intensywnej i długotrwałej pracy. Dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych mająone ogromną wagę. Laureaci są zwolnieni z udziału w egzaminie ósmoklasisty z danego przedmiotu i otrzymują maksymalną liczbę punktów na zaświadczeniu o egzaminie. Finaliści nie są zwolnieni z egzaminu, lecz uzyskują dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkoły średniej.

Konkurs z języka polskiego cieszy się wśród uczniów największą popularnością. W tegorocznej edycji spośród setek wszystkich uczestników szkolnych eliminacji w II etapie znalazło się 275 osób, a najlepsze z nich  zakwalifikowały się do finału.

W grupie 76 finalistów znalazło się troje starachowiczan, w tym dwoje z naszej szkoły: Julia Łaszewicz, uczennica klasy 7d (nauczyciel j. polskiego: B. Góźdź) oraz Jacek Waszka, uczeń klasy 8b (nauczyciel j. polskiego: A. Erbel).

To jednak nie koniec sukcesów, bo na liście 29 laureatów znalazła się Julia Łaszewicz. Nasza Laureatka IV Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego uzyskała bardzo wysoki czwarty wynik. Nie wiadomo, jaka będzie ostateczna decyzja komisji konkursowej, ale wstępne wyniki wskazują, że Julka jest jedynym laureatem tego konkursu w naszym mieście.

Brawo Julia!!! Brawo Jacek!!! Jesteście wielcy!!!

Warto podkreślić, że Julka i Jacek brali udział w innych ważnych konkursach przedmiotowych. W ubiegłym roku Jacek zasmakował zwycięstwa w Wojewódzkim Konkursie z Języka Angielskiego i Informatyki, a Julia została tegoroczną laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Geografii z drugim wynikiem.

Wszechstronne zdolności naszych uczniów są powodem do dumy całej społeczności szkoły.

Nasi Laureaci i ich opiekunowie

Utworzono dnia 30.03.2021, 18:24