Zimo-baw się z nami!

Utworzono dnia 14.01.2019

W dn.11.01.2019 r.uczniowie klasy II ,,c’’ pod kierunkiem wychowawczyni Pani Anny Jaśkiewicz przedstawili uczniom apel tematyczny pt. :,,Zimo-baw się z nami’’.

Wstępem do przedstawienia był taniec śnieżynek, które wprowadzając widzów do tematu tańczyły do utworu: A. Vivaldiego- ,,Zima’’ z cyklu: Cztery pory roku.

Następnie dzieci przebrane w zimowe, sportowe stroje ochoczo zachęcały uczniów do zabaw na świeżym powietrzu, podczas mroźnej i śnieżnej zimy. Publiczność złożona z uczniów kl.0-III wspaniale się bawiła w czasie prezentacji wesołych piosenek o zimie takich jak:,, Zimowy taniec’’, ,,Zima biała’’, ,,Zimowe sporty’’ , ,,Tupu ,tup po śniegu’’, ,,Zimowa wyliczanka’’, ,,Zima, zima, zima’’. Dzieci żywo reagowały podczas występu bałwanków, które wesoło bawiły publiczność podczas prezentacji pełnej humoru  piosenki: ,,Przygody bałwanków’’. W trakcie przedstawienia uczniowie wyrazili także troskę o los naszych skrzydlatych przyjaciół. Dzieci wezwały do opieki nad ptakami, zaprezentowały także układ taneczny w wykonaniu ptaszków do piosenki :,,W karmniku’’.

W związku ze zbliżającymi się feriami uczniowie kl. II ,,c’’ przedstawili swoim koleżankom i kolegom rady, które należy bezwzględnie przestrzegać podczas zimowego wypoczynku. Zasady przedstawiane przez dzieci dotyczyły zachowania szczególnej ostrożności podczas zabaw zimowych.

Apel zakończył się wystąpieniem Dyrektora Szkoły Pana Sławomira Rymarczyka oraz Pani Wicedyrektor Jolanty Misiewicz, którzy zaapelowali o zachowanie bezpieczeństwa, życząc jednocześnie swoim uczniom  udanego wypoczynku podczas zimowych ferii. Spotkanie z uczniami zostało zakończone także oceną postępów w nauce  i w zachowaniu  w I półroczu roku szkolnego 2018/2019. Dyrektor Szkoły wraz z Panią Wicedyrektor  za wzorowe zachowanie i wysokie wyniki w nauce wręczyli wyróżniającym się  uczniom odznakę: ,,Uczeń z klasą’’. Odznaka ta jest sukcesywnie przyznawana  z ramienia Małego Samorządu Uczniowskiego z inicjatywy opiekunek: Pani Renaty Barszcz oraz Pani Beaty Rdzanek.

Odznakę :,,Uczeń z klasą’’ otrzymali:

I „a”

Ciepielewska Marta