Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zimo-baw się z nami!

Utworzono dnia 14.01.2019
Czcionka:

W dn.11.01.2019 r.uczniowie klasy II ,,c’’ pod kierunkiem wychowawczyni Pani Anny Jaśkiewicz przedstawili uczniom apel tematyczny pt. :,,Zimo-baw się z nami’’.

Wstępem do przedstawienia był taniec śnieżynek, które wprowadzając widzów do tematu tańczyły do utworu: A. Vivaldiego- ,,Zima’’ z cyklu: Cztery pory roku.

Następnie dzieci przebrane w zimowe, sportowe stroje ochoczo zachęcały uczniów do zabaw na świeżym powietrzu, podczas mroźnej i śnieżnej zimy. Publiczność złożona z uczniów kl.0-III wspaniale się bawiła w czasie prezentacji wesołych piosenek o zimie takich jak:,, Zimowy taniec’’, ,,Zima biała’’, ,,Zimowe sporty’’ , ,,Tupu ,tup po śniegu’’, ,,Zimowa wyliczanka’’, ,,Zima, zima, zima’’. Dzieci żywo reagowały podczas występu bałwanków, które wesoło bawiły publiczność podczas prezentacji pełnej humoru  piosenki: ,,Przygody bałwanków’’. W trakcie przedstawienia uczniowie wyrazili także troskę o los naszych skrzydlatych przyjaciół. Dzieci wezwały do opieki nad ptakami, zaprezentowały także układ taneczny w wykonaniu ptaszków do piosenki :,,W karmniku’’.

W związku ze zbliżającymi się feriami uczniowie kl. II ,,c’’ przedstawili swoim koleżankom i kolegom rady, które należy bezwzględnie przestrzegać podczas zimowego wypoczynku. Zasady przedstawiane przez dzieci dotyczyły zachowania szczególnej ostrożności podczas zabaw zimowych.

Apel zakończył się wystąpieniem Dyrektora Szkoły Pana Sławomira Rymarczyka oraz Pani Wicedyrektor Jolanty Misiewicz, którzy zaapelowali o zachowanie bezpieczeństwa, życząc jednocześnie swoim uczniom  udanego wypoczynku podczas zimowych ferii. Spotkanie z uczniami zostało zakończone także oceną postępów w nauce  i w zachowaniu  w I półroczu roku szkolnego 2018/2019. Dyrektor Szkoły wraz z Panią Wicedyrektor  za wzorowe zachowanie i wysokie wyniki w nauce wręczyli wyróżniającym się  uczniom odznakę: ,,Uczeń z klasą’’. Odznaka ta jest sukcesywnie przyznawana  z ramienia Małego Samorządu Uczniowskiego z inicjatywy opiekunek: Pani Renaty Barszcz oraz Pani Beaty Rdzanek.

Odznakę :,,Uczeń z klasą’’ otrzymali:

I „a”

Ciepielewska Marta

Rokita Kamil

Telesz Julia

 

I „b”

Głazowski Piotr

Szczepańczyk Monika

Zamieczyńska Amelia 

 

I „c”

Jaworska Katarzyna

Nowak Michalina

Paprzycka Kendra

 

II „a”

Guzera Kacper

Trzos Wojciech

Żłobecka Julita

 

II „b”

Rola Patrycja

Surowiec Adam

Szydłowski Oskar

 

II „c”

Kurek Sandra

Nowak Aleksandra

Sikora Oliwia

 

III „a”

Gawlik Aleksandra

Kalista Karolina

Urbański Michał

 

III „b”

Bojara Piotr

Przygoda Julia

Siwiec Ewa

Zdjęcia

Utworzono dnia 14.01.2019, 10:35

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 681

W poprzednim tygodniu: 651

W tym miesiącu: 681

W poprzednim miesiącu: 2783

Wszystkich: 92824