Informacje o projekcie PO WER

Utworzono dnia 15.01.2020

SZANOWNI UCZNIOWIE I RODZICE

Miło na poinformować, że nasz projekt: Bądź eko!  Be Eco Friendly! Został bardzo wysoko oceniony przez komisję weryfikującą. Otrzymaliśmy 97 punktów na 105 możliwych i znaleźliśmy się na 37 miejscu. W konkursie wzięło udział 384 szkoły

Dzięki otrzymanej dotacji uczniowie naszej szkoły będą realizować projekt razem z uczniami z Oberschule Achtern Diek w Niemczech.

Nr projektu Nr-2019-1-PMU-1354 (Ponadnarodowa Mobilność Uczniów)

Kwota dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój: 55 285 PLN

Celem głównym projektu jest wykształcenie postaw proekologicznych, odpowiedzialnych i aktywnie działających na rzecz ochrony środowiska począwszy od czynności dnia codziennego i upowszechnianie posiadanej wiedzy i rozwiązań w społeczności lokalnej, krajowej i międzynarodowej.

Cele szczegółowe:

- stworzenie kontekstu współpracy regionalnej i międzynarodowej w zakresie nauczania środowiska dla partnerów projektu,

-stworzenie związku między szkolnym uczeniem a wyzwaniami codziennego życia teraz i w przyszłości(np: jak gospodarować wodą)

-wdrażanie nowych metod nauczania i materiałów, które będą˛ sprzyjać nauczaniu interdyscyplinarnemu,

-stworzenie zespołów dobrze wyszkolonych nauczycieli, którzy promują innowacyjne metody w procesie dydaktycznym,

- kształcenie postaw otwartych, swobodnie wypowiadających się , wyrażających kreatywność, pomysłowość, inicjujących działania

-kooperacja między partnerami poprzez wspólną pracę , działania, wymianę dobrych praktyk.

Partner projektu: Oberschule Achtern Diek

Kto może uczestniczyć?

Projekt skierowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego w Starachowicach. W projekcie uczestniczyć będą uczniowie wybrani w procesie rekrutacji, w roku szkolnym 2019/2020. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji podamy wkrótce.

Założenia projektowe:

Projekt realizowany będzie w oparciu o opracowany przez partnera program uwzględniający program nauczania realizowany w Szkole Podstawowej  nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego w Starachowicach i wpisujący się w podstawą programową z:

-geografii

-chemii

-biologii

-języka angielskiego

-języka niemieckiego

-informatyki

dla II etapu nauki w klasach 6-8.

Praca nad projektem jest sposobem na rozwój kompetencji językowych, obywatelskich, ekspresji kulturalnej, umiejętności cyfrowych. Spotkanie międzynarodowe będzie okazją˛ do dialogu międzykulturowego , nauki współistnienia w społeczeństwie wielokulturowym i przełamania stereotypów.

W mobilności weźmie udział 10 uczniów wyłonionych w drodze rekrutacji. Zajęcia w Oberschule Achtern Diek poprzedzone zostaną zajęciami przygotowującymi z języka angielskiego, niemieckiego oraz zajęciami kulturowymi i pedagogicznymi oraz o tematyce ekologicznej. Udział w zajęciach przygotowujących jest obowiązkowy i bezpłatny.

Projekt zakłada udział osób z niepełnosprawnościami.

Projekt realizowany jest w okresie od 01.01. 2020 do 30.06.2020 r.

Formularz rekrutacyjny wkrótce