"Jedz owoce i warzywa".

Utworzono dnia 27.04.2017

„Jedz owoce i warzywa - to na zdrowie dobrze wpływa!”, to hasło towarzyszące prozdrowotnemu spotkaniu uczniów klas 4-6, które odbyło się 26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 13.

Owocowo-warzywny dzień został zainicjowany przez SU wraz z opiekunkami, ale w jego obchody żywiołowo włączyli się wszyscy uczniowie klas starszych. Każda z klas przygotowała plakat tematyczny związany z  wylosowanym wcześniej warzywem lub owocem. Większość zespołów nie poprzestała jednak na plakacie. Podczas apelu prezentowane były wiersze, piosenki, a nawet małe formy teatralne. Niektórzy oprócz oddziaływań wzrokowo-słuchowych postanowili oczarować publiczność, składającą się z kolegów, koleżanek i nauczycieli, zapraszając do degustacji. Można było spróbować papryki cytrynki…i wszyscy mieli wesołe minki. Po obejrzanych prezentacjach nauczyciele wybrali najlepszy plakat. Zwyciężyła „wesoła  cytryna”- dzieło klasy Vb, do której powędrowało osobliwe trofeum – ananas. Tego dnia nie było jednak przegranych, bowiem każda klasa otrzymała (do wspólnej degustacji) tacę warzywno-owocową, ufundowaną przez Samorząd Uczniowski. Pod koniec spotkania uczniowie mogli też popróbować soków owocowych.

Było naprawdę wesoło, zdrowo i kolorowo!!!

„JEDZ OWOCE I WARZYWA!”

Utworzono dnia 27.04.2017, 11:47