Program CYBER.MIL z klasą

Utworzono dnia 02.02.2021

Z upoważnienia Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Kielcach informuję Państwa o uruchomieniu procesu naboru uczniów ostatnich klas szkół podstawowych do szkół uczestniczących w „Programie CYBER.MIL z klasą”.

Od przyszłego roku szkolnego pod patronatem Ministra Obrony Narodowej 16 szkół z całej Polski rozpocznie program pilotażowy. W pakiecie kandydat ma zapewnione doskonałe warunki nauczania, unikalny program oraz gwarancje rozwoju zawodowego po ukończeniu szkoły.

Mowa o „Programie CYBER.MIL z klasą”.  Polegać on będzie na utworzeniu klas o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”. Program zakłada kształcenie uczniów w zakresie informatyki z uwzględnieniem zagadnień dotyczących cyberbezpieczeństwa, szczególnie w obszarze bezpieczeństwa państwa.

Za koordynację i przebieg programu odpowiada Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” – doświadczone już w prowadzeniu tego typu projektów edukacyjnych. Nadzór merytoryczny sprawować będzie Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni oraz Wojskowa Akademia Techniczna.

W załączeniu przekazuję link źródłowy do materiałów informacyjnych dotyczących programu CYBER.MIL z klasą – https://cutt.ly/CYBERMIL

Z upoważnienia
Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Kielcach