3 miejsce w LI Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno – Krajoznawczym
Utworzono dnia 31.03.2025
W dn.29.03.2025r. w SP nr 10 w Starachowicach odbył się LI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno – Krajoznawczy.
W Turnieju uczestniczyło 8 zespołów trzyosobowych w kat. Szkół Podstawowych i 5 zespołów w kat. Szkół średnich.
Nasza szkoła zajęła 3 miejsce.Do zwycięstwa zabrakło nam zaledwie 4 pkt. Eliminacje obejmowały następujące zagadnienia:
1. Test wiedzy obejmujący: 30 pytań krajoznawczych dotyczących powiatu i regionu, 10 pytań turystycznych, 5 pytań topograficznych, 5 pytań związanych z ruchem drogowym, 5 pytań dotyczących udzielania pierwszej pomocy.
2. Turystyczny rower (kolarski tor przeszkód).
3. Samarytanka (praktyczna wiedza z zakresu bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy).
4. Turystyczne ABC:
a) mierzenie odległości w terenie,
b) rzut do celu,
c) rozpoznawanie roślin i zwierząt oraz śladów i tropów zwierząt,
d) rozpoznawanie atrakcji turystycznych regionu.
Suma punktów zdobytych w ww. konkurencjach zdecydowała o miejscu drużyny.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie
1,Kacper Guzera 8a
2. Kuba Bielakowski 8a
3. Stanisław Leszczyński 8a
Opiekun zespołu - Piotr Adamus
Zdjęcia
Utworzono dnia 31.03.2025, 09:06







