Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dorian Kuźdub z 8d najlepszym ósmoklasistą z Trzynastki

Utworzono dnia 21.06.2023

W poniedziałek 19 czerwca 2023 r. w sali Olimpia Urzędu Miejskiego odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2022/2023. Najlepsi absolwenci starachowickich szkół podstawowych otrzymali z rąk Prezydenta  Miasta  pana Marka Mateka listy gratulacyjne i nagrody rzeczowe. W ich gronie znalazł się Dorian Kuźdub. Na uroczystości towarzyszyli mu dumni rodzice i babcia oraz dyrekcja szkoły.

Dorian jest osobą bardzo ambitną, inteligentną  i  ciekawą świata. Cechy te znajdują odzwierciedlenie w różnorodnych  zainteresowaniach. Są to   geografia, matematyka, chemia i medycyna oraz polityka, historia i … kolarstwo.

Pasje Doriana przekładają się na sukcesy w licznych konkursach przedmiotowych. W roku szkolnym 2022/23 zdobył tytuł finalisty IV Wojewódzkiego Konkursu z Geografii, reprezentował szkołę w II etapie wojewódzkiego konkursu z języka polskiego i matematyki. W roku szkolnym 2020/2021 zajął V miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Orzeł Matematyczny, a wcześniej z sukcesami  reprezentował Trzynastkę m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Łamigłowy i konkursach literackich.

W mijającym roku szkolnym pełnił funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, zarażając swoją kreatywnością koleżanki i kolegów.

Brał  udział  w pracach grupy projektowej ERASMUS+.

Jest błyskotliwy, kreatywny  chętny do współpracy i pomocy.

Dorian marzy o podróżowaniu, zdobywaniu wiedzy o kulturze i zwyczajach innych państw. Średnia ocen na koniec ósmej klasy 5,62 z pewnością umożliwi Dorianowi kontynuację kształcenia  w wybranym LO, by w przyszłości mógł zostać lekarzem.

Zdjęcia

Utworzono dnia 21.06.2023, 10:54

Żródło: Telewizja Starachowice, Gazeta Starachowicka, SP13

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 419

W poprzednim tygodniu: 426

W tym miesiącu: 1417

W poprzednim miesiącu: 1731

Wszystkich: 200119

SPRAWDŹ POGODĘ - STARACHOWICE - SP13