Europejski Dzień Języków w SP13

Utworzono dnia 08.10.2021

Europejski Dzień Języków  jest obchodzony co roku 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy. W tym roku obchodzona była jubileuszowa – 20.edycja tego święta. Naszej szkoła również przyłączyła się do obchodów i stała się częścią ponad 1494 wydarzeń w 46 krajach.

27 września uczniów SP13 powitały pozdrowienia w różnych językach, zaś  w trakcie apeli dla poszczególnych klas (I-VII) uczniowie zapoznali się z ideą Dnia Języków: dowiedzieli się dlaczego warto się uczyć języków obcych, ile języków jest na świecie i w Europie,zapoznali się z ciekawostkami językowymi oraz mieli okazję poćwiczyć łamańce językowe. Dużą atrakcją dla dzieci i młodzieży okazało się wspólne śpiewanie piosenek w językach obcych.

Głównym elementem  świętowania był jednak konkurs na najciekawszy kaligram, czyli plakat przedstawiający ulubione słowa w językach obcych, których uczniowie SP13 mają okazję się uczyć w szkole – angielskim, niemieckim, rosyjskim i hiszpańskim. Konkurs okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ wpłynęło bardzo dużo, ciekawych prac. Podziwiać je można na holu szkolnym.

Obchody Europejskiego Dnia Języków były częścią „JęzykowegoMiesiąca”, kulminacją zaś będą  Dni Erasmusa organizowane w naszej szkole już  od trzech lat, ze względu na realizowane w naszej szkole projekty europejskie. Obecnie nasza szkoła jest w trakcie realizacji trzeciego już projektu, tym razem: Erasmus + ‘Emotional Dropout’, wspólnie z partnerskimi szkołami z Turcji, Włoch, Portugalii, Rumunii i Hiszpanii.

Utworzono dnia 08.10.2021, 08:14

Wszystkich: 198125