Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Festiwal „Europe is here”

Utworzono dnia 05.04.2022

30.03.2022 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach w ramach projektu „First Step to Europe” odbył się festiwal „Europe is here”, w którym oprócz starachowickiej młodzieży udział również wzięli goście z Włoch, Grecji oraz Bułgarii. W festiwalu uczestniczyła też uczennica klasy ósmej naszej szkoły, Julia Łaszewicz, która od kilku miesięcy należy do Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice.

— Rzadko ma się okazję spotkać na żywo ludzi z drugiego końca Europy. To było dla mnie bardzo rozwijające doświadczenie: rozmawialiśmy o kulturach naszych państw, o zwyczajach, tradycjach i codziennym życiu. Wiele nas różni, ale jeszcze więcej łączy, bo przecież wszyscy jesteśmy obywatelami Europy. Uwielbiam takie projekty i są one świetną okazją do praktykowania języka angielskiego — mówi Julia.

Podczas festiwalu uczestnicy mieli szansę uczestniczyć w dyskusjach na temat ekologii, edukacji obywatelskiej, edukacji medialnej i wartości europejskich, a także wysłuchać przemówień ekspertów — to wszystko oczywiście w języku angielskim. Poza tym starachowicka młodzież przygotowała tradycyjne polskie, włoskie, bułgarskie i greckie potrawy. Festiwal zakończył się konkursem wiedzy o Unii Europejskiej.

Zdjęcia

Utworzono dnia 05.04.2022, 11:41

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 390

W poprzednim tygodniu: 506

W tym miesiącu: 683

W poprzednim miesiącu: 1902

Wszystkich: 178664

SPRAWDŹ POGODĘ - STARACHOWICE - SP13