Henryk Sienkiewicz

Utworzono dnia 31.12.2016

13 grudnia 2916 roku uczniowie naszej szkoły obejrzeli program przygotowany dla uczczenia setnej rocznicy śmierci i sto siedemdziesiątej rocznicy urodzin  Henryka Sienkiewicza.

Zaprezentowany został film dokumentalny o życiu i twórczości  pisarza oraz film przedstawiający dworek – muzeum w Oblęgorku. Następnie uczniowie klas 5c i 6b zilustrowali fragmenty utworów Sienkiewicza wcielając się w  w role  znanych postaci literackich. Na scenie pojawili się: Janko Muzykant, Jurand ze Spychowa oraz Staś Tarkowski. Widzowie obejrzeli wiele zdjęć z filmów zrealizowanych na podstawie utworów pisarza, wysłuchali „Dumki na dwa serca” oraz piosenki z filmu „W pustyni i w puszczy”. Przypominano, że dobiegający końca rok 2016  ustanowiony był Rokiem Henryka Sienkiewicza.

Apel przygotowały panie: Dorota Kot, Iwona Łojek i Justyna Zapała-Jeśko

Henryk Sienkiewicz