Innowacyjny program LEGO Education 2020/2021

Utworzono dnia 23.06.2021

W naszej szkole w klasach I-III, w roku szkolnym 2020/2021 odbywały się pozalekcyjne zajęcia z zakresu robotyki – „LEGO Education”, prowadzone przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej: p. Iwonę Jędrzejczyk, p. Ewę Szeląg oraz p. Wiolettę Wisowską.

Niniejsza innowacja miała na celu szerzenie idei programowania z wykorzystaniem  zestawów klocków LEGO WeDo 2. Dzięki  zastosowaniu na zajęciach  zestawów konstrukcyjnych do robotyki przeznaczonych specjalnie dla młodszych dzieci, uczniowie mogli „zasmakować” robotyki.

Mali inżynierowi pracując w parach pod okiem nauczyciela budowali z kloców LEGO modele według podanej instrukcji zawartej w specjalnej aplikacji. Aby „ożywić” swojego robota uczniowie wyposażali go w różne czujniki i rodzaje napędu oraz  układali na ekranie tableta  wirtualne klocki, które tworzyły program dzięki, któremu  zbudowany robot poruszał się.

Na pierwszych zajęciach początkujący konstruktorzy budowali proste maszyny, czyli pojazdy wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Później przechodzili do tworzenia bardziej skomplikowanych modeli zwierząt i budowli. Poznawali coraz to trudniejsze algorytmy do programowania robotów.

Na zajęciach w  praktyczny sposób nauczyli się podstaw konstruowania robotów. Zdobyta wiedza pozwoliła im na stworzenie niesamowitych konstrukcji, które sprawiały im wielką frajdę i przynosiły wiele radości.

Nauka może być świetną, interesującą i inspirującą zabawą, a wszystko to dzięki  klockom LEGO.

Utworzono dnia 23.06.2021, 13:28

Wszystkich: 198054