Julia Łaszewicz i jej „literacki sms”

Utworzono dnia 06.04.2022

Ogólnopolski Konkurs Literacki dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i uczniów szkół średnich „LITERACKI SMS – POEZJA I PROZA NA 160 ZNAKÓW” pod hasłem: „Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”  cieszy się co roku dużą popularnością. Tegorczna, XII edycja odbyła się pod patronatem honorowym Posłów na Sejm RP: Izabeli Leszczyny i Andrzeja Gawrona, Ministra Edukacji i Nauki, Wojewody Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Starosty Lublinieckiego.

Nadesłano około 1000 prac. W I selekcji wybrano 36 najlepszych – 18 autorstwa uczniów szkół podstawowych i 18 uczniów szkół średnich. W kategorii uczniów młodszych znalazła się praca Julii Łaszewicz ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach (opiekun: Barbara Góźdź). W krótkiej formie, wykorzystując niespełna 160 znaków, Julia zawarła głęboką prawdę egzystencjalną, co jest nie lada sztuką!

Gratulujemy!

Oto praca Julii: Sztuka

Nie jestem artystką!

Gdy rodził się mój świat