Kolejny sukces Julii Łaszewicz

Utworzono dnia 18.06.2021

Dnia 16.06.2021r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udali się do sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach, aby wziąć udział w podsumowaniu projektu “Unia Europejska od A do Z” realizowanego w ramach programu Erasmus +. Spotkanie, które otworzył pan Prezydent Marek Materek miało charakter hybrydowy - mieliśmy okazję wysłuchać ekspertów z Warszawy, Bułgarii i Grecji, którzy łączyli się poprzez wideokonferencję, a gościem specjalnym była eurodeputowana Róża Thun.

Po podsumowaniu projektu, wypowiedziach ekspertów i sesją pytań został przeprowadzony Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej przy pomocy platformy Kahoot. W konkursie o bilet do Brukseli i Strasburga rywalizowało ponad 70 uczniów ze wszystkich szkół z terenu Starachowic. Niezmiernie miło nam poinformować, iż pierwsze miejsce wywalczyła nasza uczennica Julia Łaszewicz z klasy 7d! Julka już od trzeciego pytania wysunęła się na prowadzenie i do końca konkursu pozostała niepokonana. Serdecznie gratulujemy Julii tej cennej nagrody!

W drugiej części spotkania nastąpiło podsumowanie działalności Młodzieżowej Rady Miasta w projekcie "Starachowice dla młodzieży" oraz odbyła się debata, zakończona podpisaniem deklaracji mającej na celu poprawę sytuacji młodzieży.

Utworzono dnia 18.06.2021, 09:10

Wszystkich: 198399