Laureaci III Wojewódzkiego Konkursu o Kulturze Stanów Zjednoczonych FOCUS ON THE USA

Utworzono dnia 01.04.2021

Laureatami III Wojewódzkiego Konkursu o Kulturze Stanów Zjednoczonych FOCUS ON THE USA zostali uczniowie

Natalia Herszfeld, Nikola Kubicka i Jacek Waszka, którzy występowali jako drużyna reprezentująca SP 13

W edycji 2020/2021 tematyka Konkursu  koncentrowała się na szeroko pojętej koncepcji sztuki będącej dziełem natury i wytworem rąk ludzkich. Uczniowie zapoznawali się z słynnymi parkami narodowymi i muzeami w USA. Materiały z których korzystali znajdowały się w 15 numerach elektronicznego czasopisma pt. Zoom in on America dostępnego na stronie internetowej Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych. W ramach przygotowań należało również odbyć wirtualny spacer po jednym z amerykańskich ośrodków prezentujących sztukę, historię i przyrodę.

Organizatorem Konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zbludowicach oraz Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie.  Konkurs składał się z 3 etapów. Finał miał formę turnieju drużyn i został przeprowadzony na platformie ZOOM. Zespoły prowadziły rozmowę w języku angielskim i odpowiadały na pytania zadawane  przez Komisję Konkursową, składającą się z przedstawicieli Konsulatu.

Uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników Konkursu odbyło się na patformie Zoom w dniu 29 marca 2021 roku.

Utworzono dnia 01.04.2021, 10:25

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 196905