Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Londyn bez tajemnic...

Utworzono dnia 05.06.2024

O  tym, jak fascynująca i różnorodna jest stolica Wielkiej Brytanii, przekonała się 18-osobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunkami Jolantą Wiśniewską i Iwoną Chojnacką, która w dniach 06.05-11.05.2024r. podbijała Londyn. W wyprawie uczestniczyło również 13 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10  w Starachowicach oraz licząca 15 osób grupa z Zespołu Szkół  w Kostomłotach. Już sam przejazd Eurotunelem był dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem, a stanowił zaledwie przedsmak atrakcji zaplanowanych na kolejne dni. Na miejscu pogoda mile zaskoczyła podróżników. Słońce towarzyszyło im przez cały pobyt!

W Londynie uczniowie zwiedzili słynną na całym świecie dzielnicę Greenwich, którą przecina południk zerowy. Mieli również okazję zobaczyć twierdzę Tower of London oraz odbyć rejs statkiem po Tamizie. Noclegi zorganizowane w domach brytyjskich rodzin dały uczniom sposobność do sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz poznania miejscowych zwyczajów. To doświadczenie wywołało u nich same pozytywne reakcje.

Dużo frajdy dostarczył im pobyt w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, gdzie mogli podziwiać figury członków rodziny królewskiej, jak również gwiazd znanych z pierwszych stron gazet… Wizyta w Muzeum Nauki, Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Brytyjskim pozwoliły uczniom dostrzec nieznane im jak dotąd oblicze nauki i kultury.

Ciekawym przeżyciem, a zarazem sporym wyzwaniem była dla nich podróż najstarszym metrem, podczas której doświadczyli ogromnej różnorodności kulturowej Londynu. Mogli ją podziwiać także w czasie licznych przemarszów przez klimatyczne, urzekające wyjątkową zabudową dzielnice: Soho, Chinatown i Covent Garden, jak również place: Trafalgar Square, Leicester Square oraz Picadilly Circus.

W programie wyjazdu nie mogło oczywiście zabraknąć Pałacu Buckingham z widokiem na strzegących go Gwardzistów Królewskich oraz alejki kojarzonej z przygodami Harrego Pottera. Spory entuzjazm wzbudzały u dzieciaków charakterystyczne dla Londynu czerwone, piętrowe autobusy, budki telefoniczne oraz czarne taksówki poruszające się lewą stroną jezdni. Niezatarte wrażenie pozostawiła na nich panorama miasta widziana z kopuły najbardziej rozpoznawalnej londyńskiej budowli — Katedry Świętego Pawła, a także przejażdżka London Eye.

Jak wiadomo, podróże nie tylko ekscytują, ale i kształcą… Stolica Wielkiej Brytanii urzekła wszystkich (bez wyjątku) uczniów, którzy już teraz szykują się na następną wyprawę. Kto wie, może po raz kolejny zajrzą do Londynu?

Zdjęcia

Utworzono dnia 05.06.2024, 10:07

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 522

W poprzednim tygodniu: 471

W tym miesiącu: 1609

W poprzednim miesiącu: 1829

Wszystkich: 202140

SPRAWDŹ POGODĘ - STARACHOWICE - SP13