Matematyka – kto w pracy liczy, mierzy, waży?

Utworzono dnia 24.06.2021

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy 3a  pod kierunkiem pani Ewy Szeląg i klasy 3 b pod kierunkiem pani Iwony Jędrzejczyk realizowali projekt edukacyjny Uniwersytetu Dzieci w Klasie  „Matematyka - kto w pracy, liczy, mierzy, waży”. Tematyka zajęć wpisywała się w realizowaną podstawę programową, a stosowane podczas zajęć środki dydaktyczne i wykłady online prowadzone przez wykładowców wyższych uczelni utrzymywały  zainteresowanie i aktywność uczniów na bardzo wysokim poziomie. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie są nie tylko bogatsi w wiedzę, ale potrafią też pięknie współpracować ze sobą w czasie zajęć.  W ramach projektu uczniowie wysłuchali wykładu dr hab. Leszka Błaszkiewicza „Dlaczego jabłko spada, czyli jak grawitacja pozwala nam opisać świat ?” oraz wykładu dr Magdaleny Jarzębowskiej „W jakim języku mówią zwierzęta?”. Podczas lekcji uczniowie sprawdzali, jak z matematyki korzystają przedstawiciele różnych zawodów: kucharze, krawcy czy muzycy. Trenowali projektowanie, wyobraźnię przestrzenną czy odmierzanie składników. Zobaczyli również jak wygląda praca w różnych profesjach.

To już drugi projekt Uniwersytetu Dzieci realizowany przez uczniów, każdy z nich spotyka się z dużym aplauzem i zainteresowaniem z ich strony.

Gratulacje dla klas za zdobywanie wiedzy i zgłębianie matematycznych tajemnic!

Utworzono dnia 24.06.2021, 09:19

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 196897