Międzynarodowy Dzień Teatru w SP 13

Utworzono dnia 29.03.2022

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto, które doczekało się już długiej tradycji. 27 marca ludzie na całym świecie w sposób szczególny podkreślają znaczenie teatru w życiu człowieka i w różnorodny sposób eksponują sztukę teatralną.

Trzynastka także ma już bogatą tradycję w kultywowaniu tego święta. W tym roku w naszej szkole również nie mogło zabraknąć akcentów teatralnych. Uczniowie klas 4-8 włączyli się w szkolne obchody w poniedziałek 28 marca, natomiast klasy młodsze celebrowały to święto aż dwa dni, ponieważ w poniedziałek uczniowie, pod opieką swoich pań, wybrali się na spektakl do Parku Kultury.

W związku z tym w naszej szkole 28 i 29 marca było bardzo teatralnie. Uczniowie, zachęceni przez wychowawczynię klasy 8a – wielką pasjonatkę teatru, wcielili się w różnorodne postaci. Zadbali o odpowiednie stroje, charakteryzację i…już! W naszej szkole gościli: Harry Pottrer, Hermiona, Pippi Langstrumpf, Ania z Zielonego Wzgórza, Gandalf, Tadeusz Zawadzki, Czerwony Kapturek, pastereczka Zosia i wiele innych  postaci. Przemierzając szkolne korytarze można było się poczuć jak w świecie baśni, w którym przecież możemy spotkać obok fantastycznych postaci, bohaterów realistycznych.

Brawa dla odważnych!

Wiwat TEATR!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Utworzono dnia 29.03.2022, 16:25

Wszystkich: 198339