Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

Utworzono dnia 02.05.2023

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja to dzień wolny od pracy i nauki. Ale my – społeczność SP nr 13 – pamiętamy i świętujemy. Na chwilę zadumy i wspomnień, w galowych strojach - zebraliśmy się  w dniu 27 kwietnia 2023 roku.

„ Przodek – Szlachcic”  wyszedł z obrazu, by  zajętemu  rozmowami z kolegami i graniem na telefonie uczniowi przypomnieć dlaczego należy pamiętać… O Tych, którzy oddawali życie dla Ojczyzny, o Tych, których nazwiska na zawsze zapisały się w historii naszego kraju – twórcach Konstytucji 3 Maja: Stanisławie Małachowskim, Stanisławie Staszicu, Ignacym Potockim, Hugo Kołłątaju, Stanisławie Auguście Poniatowskim. Uroczystość urozmaicały: prezentacja multimedialna oraz występ chóru szkolnego.  Apel został przygotowany przez uczniów klasy 6bi, 7b oraz  p. Agatę Zając, p. Annę Sulińska, p. Wojciecha Wąsalę.

Utworzono dnia 02.05.2023, 11:12

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 196901