Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka

Utworzono dnia 03.06.2022

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w ogólnopolskim programie profilaktyki czerniaka.  

Głównym celem było podwyższenie świadomości występowania czerniaka, powszechna edukacja prozdrowotna i promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Na lekcjach wychowawczych odbyły się zajęcia pod hasłem „ Ty decydujesz, czy zachorujesz”. Uczniowie pooznali złote zasady profilaktyki czerniaka „ABCDE – czerniakowe abecadło”, zdobyli umiejętności przeprowadzenia samobadania skóry. Włączylismy się również w obchody XI Ogólnopolskiego Tygodnia Świadomości Czerniaka pod hasłem „Baw się dobrze!# NIEspieczRAKA”. Obejrzeliśmy film, który zachęcał  do rozwagi i priorytowego traktowania swojego zdrowia. W procesie edukacji zdrowotnej uczniowie nabywali nie tylko wiedzę z zakresu profilaktyki, lecz także kształtowali właściwe postawy prozdrowotne.

Przed nami wakacje, a więc pamiętajmy  „Nie rezygnujemy z ulubionych aktywności na świeżym powietrzu, ale zachowujemy rozwagę.”

Małgorzata Zaczek

 

 

 

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

 

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

 

Pozostaję z szacunkiem,

Lek. Michał Siwik
Młodszy asystent, Opiekun Studenckiego Koła Naukowego Onkoma

linika Onkologii i Radioterapii
Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie 
- Państwowy Instytut Badawczy

02-781 Warszawa, ul. W. K. Roentgena 5
www.pib-nio.pl

 

 

Zdjęcia

Utworzono dnia 03.06.2022, 08:42

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 439

W poprzednim tygodniu: 839

W tym miesiącu: 189

W poprzednim miesiącu: 2465

Wszystkich: 153381

SPRAWDŹ POGODĘ - STARACHOWICE - SP13