Po wakacjach uczniowie SP 13 wrócili do unowocześnionej placówki

Utworzono dnia 07.09.2022

Jeszcze pod koniec minionego roku szkolnego dzięki rodzicom uczniów i Programowi Inicjatyw Lokalnych została zmodernizowana pracownia informatyczna. Udział w rządowym programie Aktywna tablica zaowocował utworzeniem specjalistycznej pracowni do zajęć z dziećmi z dysfunkcjami wyposażonej m.in. w biofeedback - nowoczesny sprzęt do skutecznej i bezpiecznej metody terapeutycznej usprawniającej funkcjonowanie mózgu.

W trakcie wakacji w Trzynastce przeprowadzono zmiany organizacyjne. W efekcie świetlica szkolna została przeniesiona do nowego, większego pomieszczenia zlokalizowanego bezpośrednio przy wejściu do budynku. Utworzono nowe pracownie: Robotyki i drukarek 3D, Techniki, Studio telewizyjne, które w razie potrzeby pełni rolę sali konferencyjnej. Sprzęt i część wyposażenia do nowych pomieszczeń zostały zakupione ze środków pozyskanych z rządowego programu Laboratoria przyszłości. Dzięki programowi Sportowa Polska przy udziale Gminy Starachowice przeprowadzono także generalny remont boiska, skoczni i bieżni.

Uproszczono także numerację sal lekcyjnych w segmencie C dostosowując ją do pozostałych części budynku, a także odnowiono szatnię dla klas 0-III.

Utworzono dnia 07.09.2022, 14:54

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

W poprzednim miesiącu: 1904