Pomoc dla obywateli Ukrainy

Utworzono dnia 26.02.2022

Prezydent Miasta Starachowice Pan Marek Materek za pośrednictwem facebook'a informuje:

"Kochani,

Uruchamiamy zbiórkę środków opatrunkowych, żywności długoterminowej, kosmetyków i chemii a także nowych kocy, kołder, poduszek, pościeli, ręczników, środków chemicznych, toaletowych, higieny osobistej, pieluch dla osób przybywających do Starachowic.
Zbiórka jest prowadzona przez 7 dni w tygodniu w Parku Kultury w godzinach 8-20.00.
Od poniedziałku do piątku także w szkołach i przedszkolach na terenie Starachowic w godzinach funkcjonowania placówek.
515 195 380 - tu osoby chcące przyjąć uchodźców mogą się zgłaszać.
668 040 298 - tu osoby chcące przyjechać do Starachowic mogą się zgłaszać.
Szykujemy mieszkania, pokoje, budynki, które zostaną wykorzystane dla osób potrzebujących wsparcia z naszej strony.
W sumie ok 200 miejsc. I działamy dalej, by tych miejsc w naszym mieście i powiecie było więcej.
Z góry dziękuję za okazaną pomoc i wsparcie..."

"W związku z rosyjską agresją zbrojną na Ukrainę informuję:
I. Pomoc w zakwaterowaniu dla obywateli Ukrainy przybywających do Polski:
Obywatele Ukrainy:
1. W Starachowicach funkcjonuje Zespół ds. Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych. Obywatele Ukrainy potrzebujący miejsca tymczasowego zamieszkania na terenie miasta mogą kontaktować się z zespołem pod nr tel. 664-135-271.
2. Zespół przekaże zapotrzebowanie do Starostwa Powiatowego prowadzącego listę dostępnych miejsc noclegowych.
3. Starostwo Powiatowe skieruje osoby do wyznaczonych miejsc.
4. Zasady wjazdu obywateli Ukrainy na terytorium Polski, lokalizacja punktów recepcyjnych oraz informacje o możliwości przedłużenia pobytu w Polsce znajdują się na stronie przygotowanej przez Urząd ds. Cudzoziemców ua.gov.pl
Infolinia dla mieszkańców Starachowic:
Starostwo Powiatowe dla wszystkich osób, które chciałyby pomóc uchodźcom z Ukrainy,
w tym poprzez udzielenie tymczasowego schronienia, utworzyło specjalną infolinię. Kontakt: nr tel: 515-195-380. Infolinia funkcjonuje 7 dni w tygodniu w godz. 7.30-19.00
Opieka w szkołach
Obywatele Ukrainy, którzy kształcą się w starachowickich szkołach podstawowych
i ponadpodstawowych objęci są niezbędną opieką pedagogiczno-psychologiczną.
Opieka psychologiczna
Dla obywateli Ukrainy przebywających w Starachowicach zostanie uruchomiony punkt opieki psychologicznej w języku polskim oraz ukraińskim.
II. Zbiórka „Starachowice dla Ukrainy”:
W Starachowicach została uruchomiona zbiórka dla Ukrainy. Punkty prowadzenia zbiórki:
• Park Kultury w Starachowicach, ul. Radomska 21 (parter), zbiórka 7 dni w tygodniu, godz. 8.00-20.00
• Szkoły podstawowe w Starachowicach oraz ponadpodstawowe w powiecie starachowickim, zbiórka poniedziałek- piątek w godz. 8.00-15.00
• Przedszkola publiczne w Starachowicach, zbiórka poniedziałek-piątek w godz. 8.00-15.00
Co zbieramy:
ARTYKUŁY SPOŻYWCZE: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.
ARTYKUŁY CHEMICZNE I TOALETOWE: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.
ŚRODKI OPATRUNKOWE na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.
UWAGA zbieramy także nowe koce, kołdry, poduszki, pościel, ręczniki, środki chemiczne, toaletowe, pieluchy oraz kosmetyki dla osób przybywających do Starachowic.
Starachowice wspierają akcję pomocową prowadzoną przez Caritas Diecezji Radomskiej."

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 196901