Przyjaźń polsko-ukraińska

Utworzono dnia 09.05.2022

Pod koniec kwietnia w naszej szkole odbyło się, kolejne już, spotkanie integracyjne z nowymi uczniami z Ukrainy, na którym pojawiło się 7 nowych uczniów i wolontariusze ze szkolnego klubu. Sporo dobrej zabawy, przyjazna atmosfera, kreatywne zajęcia, wspólna herbatka i ciastko…to wszystko sprawiło, ze uczniowie z Polski i Ukrainy lepiej się poznali i zintegrowali.

W ramach poznawania języków młodzież, pracując w grupach, musiała napisać po 10 słów w języku ukraińskim i wspólnymi siłami przetłumaczyć je na język polski. W przypadku bariery językowej można było posiłkować się obrazkami. Efekty pracy były imponujące.

Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu już planują następne spotkanie (tak pozytywnie odbierane przez obydwie strony), by przyjaźń polsko-ukraińska kwitła na naszym szkolnym podwórku.

Utworzono dnia 09.05.2022, 08:40

Wszystkich: 198130