Rekord Polski - Najwięcej osób w czapkach Mikołaja

Utworzono dnia 19.12.2016

W Starachowicach na Placu pod Skałkami  w piątek 16 grudnia odbyła się udana próba pobicia Rekordu Polski na największą liczbę osób w czapeczkach Mikołaja zgromadzonych w jednym miejscu. Dotychczasowy rekord w ilości 4281 należał do Krakowa, od piątku rekord wynosi 4301 osób. Wzięła w nim również bardzo liczna grupa uczniów naszej szkoły wraz z wychowawcami. Bicie rekordu kraju w ilości czapeczek mikołajowych było  jedną z atrakcji   Starachowickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Na placu pod skałkami rozstawiono wiele stoisk. Można było nabyć m.in. świąteczne ozdoby, słodycze, swojskie wędliny, sery czy zabawki. Można było odwiedzić kucyki i owce, które zagościły w „Żywej Szopce”. Zmarznięci mogli ogrzać się przy koksownikach.

Rekord Polski

Utworzono dnia 19.12.2016, 15:14