Rok Wisławy Szymborskiej

Utworzono dnia 23.05.2023

W bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z uczniami z klasy VII B, poświęcone wspomnieniom o Wisławie Szymborskiej oraz jej twórczości. Uczniowie obejrzeli film dokumentalny o poetce oraz zapoznali się z jej limerykami.

Kiedy Nobla dostała poetka z Krakowa

Wiersze czytać poczęła Polaków – z połowa.

I tylko lud z okolic Płocka

Sądził, że Nobla dostała … Wisłocka.

Ot, typowa Freudowa czynność pomyłkowa.

W drugiej części spotkania siódmoklasiści poznali historię i zasady układania limeryków. Posłużyły im do tego, nie tylko wiersze  Wisławy Szymborskiej, ale także innych znanych poetów jak: Wanda Chotomska, Joanna Papuzińska czy Konstanty Ildefons Gałczyński.

Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie zdjęcia na tle wcześniej przygotowanej „ścianki z Wisławą Szymborską”.

Na koniec uczniowie podjęli się samodzielnego „limerykowania” według otrzymanej dokładnej instrukcji.

Utworzono dnia 23.05.2023, 08:52

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 196914