Szkoła Dobrego Wychowania

Utworzono dnia 19.06.2016

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13  im. Kornela Makuszyńskiego w Starachowicach zdobyli tytuł: „Szkoła dobrego wychowania” w ramach projektu Ogólnopolskiego Konkursu Szkoła Dobrego Wychowania.

Celem konkursu było zapoznanie dzieci ze standardami dobrego wychowania oraz wskazanie jaki ma ono wpływ na codzienne życie, jak i relacje rówieśnicze. Założeniem konkursu było kształtowanie postawy kulturalnego stylu bycia w różnych sytuacjach ze szczególnym zwróceniem uwagi na temat tolerancji w szkole i poza nią.

Konkurs skierowany był do całej społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego w Starachowicach.  W okresie od  16 listopada 2015r. do 31 maja 2016r.  nasza szkoła wykonywała zadania przewidziane regulaminem konkursu, za wykonanie których otrzymaliśmy maksymalna ilość punktów.

Zadanie 1.

Przeprowadzenie debaty uczniowskiej na temat dobrego wychowania oraz opracowanie Szkolnej Karty Zasad Dobrego Zachowania.

• Wystawa książek w bibliotece szkolnej – I półrocze
  • Dzień życzliwości – pozytywne hasła, drzewo życzliwości – 20 listopada 2015r.
  • Bank życzliwości – zbiórka przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci-  20 listopada 2015r.
  • Szkolny Kodeks Dobrego Zachowania – grudzień 2015r.

Zadanie 2.

Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu  wiedzy, wśród uczniów na temat     savoir vivre’u.

• Szkolny Konkurs Mistrz Savoir vivre’u dla klas 1-3 i 4-6 – 15 lutego                    i 13 kwietnia 2016r.
  • Konkurs plastyczny Mistrz Savoir vivre’u dla klas 1-3 i 4-6 – luty 2016r.

Zadanie 3.

Opracowanie krótkich prac pisemnych nt.: „Moje zachowanie świadczy o mnie”.

• Krótkie prace pisemne – opowiadanie, wiersz – kwiecień 2016r.
  • Konkurs plastyczny „Moje zachowanie świadczy o mnie” – maj 2016r.
  • Świąteczna paczka- zorganizowanie 13 paczek dla potrzebujących rodzin – grudzień 2015r.

Zadanie 4.

Przeprowadzenie międzyklasowych inscenizacji na temat znajomości i stosowania zasad dobrego zachowania na co dzień w stosunku do osób starszych, dorosłych, rówieśników.

• Zajęcia teatralne dla uczniów klas 4-6 – marzec 2016r.
  • Dzień Babci i Dziadka w klasie 0 – luty 2016r.
  • Konkurs plastyczny – plakat z hasłem na temat zasad dobrego zachowania w stosunku do rówieśników, osób dorosłych i starszych – kwiecień 2016r.

Zadanie 5.

Wykonanie plakatu, którego tematem przewodnim było hasło „Mój wygląd świadczy o mnie”.

• Plakat i prezentacja multimedialna na temat „Mój wygląd świadczy o mnie” – maj 2016r.
  • Zajęcia literackie - wiersz

Zadanie 6:

Jestem grzeczny i nie wstydzę się mojego zachowania. Pogadanka z uczniami na temat dobrego i złego wpływu środowiska na wychowanie i zachowanie młodego człowieka.

• Pogadanka na temat „Jestem grzeczny i nie wstydzę się mojego zachowania” – maj 2016r.
  • Akademia grzeczności – cały rok szkolny
  • Uczeń z klasą – cały rok szkolny
  • Wystawa „Dobre maniery na co dzień” – cały rok szkolny

Efektów licznych działań podjętych przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 13 (koordynowanych przez p. I.Gajewską i p. Z.Kędziorę)  jest naprawdę wiele. Dzięki tym działaniom w szkole stworzyła się niezwykła atmosfera wzajemnej  życzliwości, która trwa mimo zakończenia projektu.

Szkoła Dobrego Wychowania

Utworzono dnia 19.06.2016, 15:39