Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Szkolenie w Hiszpanii

Utworzono dnia 24.06.2021

W dniach 04.06 - 11.06.2021 r. w hiszpańskiej miejscowości Ramales de la Victoria odbyło się szkolenie w ramach programu Erasmus + pt. “CIRCUS - circular and sustainable tools for adults" - akcja doskonalenia zawodowego dorosłych i dotyczyło gospodarki o obiegu zamkniętym oraz zrównoważonego rozwoju.

W grupie 10-cio osobowej delegacji znalazły się dwie nauczycielki naszej szkoły: Pani Wioletta Miller-Stępień - nauczycielka języka polskiego i wicedyrektor SP 13 oraz Pani Anna Śledziowska - nauczyciel języka angielskiego.

Organizacją szkolącą była organizacja Permacultura Cantabria, zajmująca się propagowaniem ekologicznego stylu życia, a w grupie szkoleniowej znalazły się osoby z Polski i Anglii. Na początku zaprezentowaliśmy organizatorom i innym uczestnikom nasze miasto oraz naszą szkołę.

Program samego szkolenia był bogaty i obejmował m.in. zapoznanie z ideą gospodarki o charakterze zamkniętym czy alternatywne ekonomie, nie zabrakło również pracy projektowej i ćwiczeń integracyjnych.

Kurs odbywał się w miejscu zakwaterowania – kampingu La Barquilla położonym na pięknym, górskim terenie. Nie zabrakło obserwacji przykładów gospodarek o charakterze zamkniętym - odbyła się wizyta w gospodarstwie ekologicznym, uczestnicy szkolenia mogli zobaczyć produkcję mydła i materiałów budowlanych oraz małą lokalną fabrykę ciast. Dodatkową atrakcją był wyjazd do nadmorskiej miejscowości Santoña, gdzie znajduje się krajobrazowy park "Mokradła nadmorskie Santoña".

Czas spędzony w Hiszpanii był pełen inspiracji, wymiany doświadczeń i pomysłów, które z pewnością wykorzystamy w pracy z naszymi uczniami.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji podsumowującej wyjazd:-)

 

https://view.genial.ly/60c67d3d5878070dba7063cc/video-presentation-genial-videopresentation

https://www.youtube.com/watch?v=aOuB3nJ52f8&ab_channel=CreativityWorksPreston

 

 

Zdjęcia

Utworzono dnia 30.06.2021, 12:46

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 502

W poprzednim tygodniu: 580

W tym miesiącu: 1527

W poprzednim miesiącu: 2108

Wszystkich: 149976

SPRAWDŹ POGODĘ - STARACHOWICE - SP13