Ulotki dotyczące szczepień przeciwko błonicy, krztuścowi, odrze, ostremu nagminnemu porażeniu dziecięcemu (poliomyelitis), wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, a także COVID-19

Utworzono dnia 08.06.2022

INFORMACJA ZE STRONY KURATORIUM OŚWIATY W KIELCACH

Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych województw świętokrzyskiego,

uprzejmie informuję, że Główny Inspektorat Sanitarny, działając na rzecz zwiększenia stanu zaszczepienia dzieci i młodzieży przeciw chorobom zakaźnym, zwrócił się z prośbą o pomoc w upowszechnieniu ulotek dotyczących tej tematyki wśród rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz dodatkowo poniższych informacji.

Materiały zostały przygotowane w języku polskim i ukraińskim. Ulotki dotyczą m.in. chorób zakaźnych, o których mowa w rozporządzeniu z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie metody zapobiegania zakażeniu lub chorobie zakaźnej stanowiącej szczególne zagrożenie dla zdrowia publicznego w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy, tj. błonicy, krztuścowi, odrze, ostremu nagminnemu porażeniu dziecięcemu (poliomyelitis), wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, a także szczepień przeciwko COVID-19.

Dodatkowo uprzejmie informuję, że ulotki będą także dystrybuowane przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej podczas prowadzenia akcyjnych działań edukacyjnych, w tym m.in. podczas regionalnych i lokalnych imprez okolicznościowych, festynów, czy zbliżających się wakacji.

W ramach kontynuacji działań informacyjno-edukacyjnych na temat szczepień ochronnych tak, aby sytuacja epidemiologiczna w zakresie chorób zakaźnych w kraju pozostała stabilna, zwracam się z uprzejmą prośbą o upowszechnienie informacji o ulotkach w Państwa szkołach i placówkach oświatowych.

To dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa.

Świętokrzyski Kurator Oświaty
Kazimierz Mądzik