W świecie poezji i piosenki

Utworzono dnia 08.06.2022

W dniu 06.06.2022 r. uczniowie klasy 2c zaprezentowali rodzicom program artystyczny:  ,,W świecie poezji i piosenki’’. Podczas występu dzieci recytowały wiersze: J. Brzechwy, D. Gellner, H. Niewiadomskiej, A. Widzowskiej –Pasiak. Rodzice  wysłuchali m. in. następujących utworów tych poetów: ,,Skarżypyta’’, ,,Kłamczucha’’ , ,,Źrebaczek’’, ,,Na straganie’’ , ,,Żuk’’, ,,Koziołeczek’’,  ,,Szły raz myszy...’’, ,, Baran’’, ,, Psie smutki’’,  ,,Zoo’’ . W trakcie występu rodzice usłyszeli piosenki w wykonaniu dzieci, które były tematycznie związane z treścią recytowanych wierszy. Wesołe, zabawne i wzruszające utwory muzyczne przyniosły rodzicom wiele artystycznych doznań. Rozśpiewane dzieci wspaniale zaprezentowały  następujące  piosenki: ,,Zabawa pod trzepakiem’ ’,Papużki nierozłączki’’, ,,Jarzynowy wóz’ ’, ,,Śniadanko baranka’’ ,  ,,Jamniczek’’ , ,,Dżungla’’ , ,,Podajmy sobie ręce’’. Scenariusz występu przeniósł rodziców w świat dziecięcych zainteresowań, zabaw, fantazji, przyjaźni. Dzieci podczas występu miały okazję zaprezentować swoje talenty aktorskie i muzyczne. Występ w wykonaniu dzieci dostarczył rodzicom wiele wzruszeń i dumy, a wykonawcom dużo radości i satysfakcji. Dzieci za tak wspaniały występ zostały nagrodzone słodkim poczęstunkiem i  gromkimi brawami .

Program artystyczny został przygotowany i zaprezentowany  pod kierunkiem wychowawcy klasy drugiej ,,c’’ p .Annę Jaśkiewicz. W dniu 07.06.2022 r. program artystyczny pt. : ,,W świecie poezji i piosenki ‘’został przedstawiony  najmłodszym dzieciom naszej szkoły-klasie 0,,a’’ i 0,,b’’.

Utworzono dnia 08.06.2022, 08:43

Wszystkich: 198109