Wycieczka do Muzeum Wsi Radomskiej

Utworzono dnia 12.05.2022

W dniu 10 maja uczniowie klasy 2b i 2c wraz z wychowawcami Paniami: Renatą Barszcz i Anną Jaśkiewicz byli na wycieczce w Radomiu. W programie wycieczki było zwiedzanie pod opieką przewodnika Muzeum Wsi Radomskiej. Dzieci z  wielkim zainteresowaniem obejrzały przykłady dawnej architektury budowlanej na wsi: kuźni, stodoły, dworku czy chałup z końca XIX i początku XX wieku. Duże wrażenie zrobiła na dzieciach najstarsza chałupa, zwana „biedachałupą” z końca XVIII wieku. Zmęczone, ale szczęśliwe zjadły pyszny obiad na terenie skansenu. Po krótkim wypoczynku klasy udały się na warsztaty: Od ziarenka do bochenka. Dzieci zapoznały się z gatunkami zbóż, poznały zwyczaje towarzyszące wypiekowi chleba, a także same miały możliwość formowania bułeczki z ciasta drożdżowego i jej wypiek. Pełni wrażeń i w dobrych humorach wróciliśmy do Starachowic.

Utworzono dnia 12.05.2022, 08:59

Wszystkich: 198103