Wycieczka do Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności

Utworzono dnia 31.05.2023

31 maja uczniowie z klasy 2c wraz z opiekunami: wych. W. Wisowską i p. J. Fąfarą odwiedzili Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA, która mieści się na terenie Muzeum Przyrody i Techniki "Ekomuzeum" im.  Jana Pazdura w  Starachowicach.

Dzieci miały do dyspozycji kilkanaście stanowisk z eksponatami ukazującymi zjawiska związane z różnymi dziedzinami nauki, przy których samodzielnie mogły testować,  eksperymentować i poszukiwać rozwiązań. Wiele radości sprawiło im doświadczenie z piaskiem kinestetycznym, gdzie  mogły kształtować różne tereny lub stworzyć zbiornik wody. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również obrotowe lustra, wiszące piłki, znikający kot, wyścigi walców czy też krocząca sprężyna. Podczas pobytu  dowiedziały się o co chodzi z kamerą termowizyjną lub dlaczego niektóre lustra potrafią postawić świat na głowie. Mogły też sprawdzić swoje zdolności plastyczne przy użyciu Camery lucida lub wykonać rysunki w lustrze. Dzieciom bardzo podobała się wizyta w małym centrum nauki SOWA, wszystkie były zafascynowane, chętnie podejmowały się wykonywania różnych eksperymentów. Po dużej dawce wiedzy naukowej chętnie spożyły kiełbaski upieczone nad ogniskiem. Uczestniczyły również w różnych grach i zabawach integracyjnych.

Trochę zmęczone, ale pełne wrażeń, z uśmiechem na twarzy i dużym bagażem wiedzy wróciły do szkoły.

Utworzono dnia 05.06.2023, 10:49

Wszystkich: 198402