Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wycieczka klas 4 do kopalni soli "Wieliczka"

Utworzono dnia 14.05.2023

     12 maja wszystkie klasy 4 z wychowawcami wzięły udział w niezwykłej wycieczce do kopalni soli "Wieliczka". Zwiedzanie odbywało się śladami legend. Przewodnicy opowiedzieli nam legendy wielickie, m.in. historię św. Kingi, czy Skarbnika, którego udało nam się spotkać. Skarbnik kopalni przygotował wiele atrakcji. Rywalizacja odbywała się w dwóch drużynach. Na czele chłopców stał pan Jarek Cyrnek, a dziewczynkom kibicowała pani Iza Gajewska.

Pierwsza konkurencja polegała na wybudowaniu wieży, do której elementy musiały przejść przez ręce wszystkich uczestników. W drugiej części przedstawiciele każdej klasy wykonywali polecenia Skarbnika - przeskakiwali z lewej na prawą stronę liny i odwrotnie. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna dziewczyn, która wygrała w każdym z wyzwań. Na koniec Skarbnik wraz z naszymi uczniami przygotował inscenizację legendy o świętej Kindze, było bardzo zabawnie i ciekawie. Na koniec wszystkie 52 osoby otrzymały od Skarbnika dyplomy i słodki upominek.

Po przejściu długiej trasy, kilkaset metrów pod ziemią, czekała na nas nagroda - obiad w niezwykłej restauracji, w otoczeniu solnych rzeźb. Ostatnim punktem programu był powrót na powierzchnię - przejazd windą górniczą, który wzbudził ogromne emocje. Wycieczkę zaliczamy do naprawdę udanych, klasy zintegrowały się jeszcze bardziej i spędziły cudowny dzień.

Kopalnia soli Wieliczka - wycieczka klas IV

Utworzono dnia 14.05.2023, 11:24

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 233

W poprzednim tygodniu: 284

W tym miesiącu: 1254

W poprzednim miesiącu: 1786

Wszystkich: 194528

SPRAWDŹ POGODĘ - STARACHOWICE - SP13