Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wygrana w konkursie „Drugie życie śmieci”

Utworzono dnia 16.12.2021

Uczniowie klasy 6ai-sympatycy i członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego zostali laureatami konkursu organizowanego przez Tatrzański Park Narodowy. Celem inicjatywy TPN-u było  budowanie ekologicznej świadomości, inspirowanie Polaków do zadbania o środowisko naturalne oraz  uświadomienie ludziom, że niewłaściwe postępowanie ze śmieciami niszczy dziką przyrodę.

Zadaniem zespołu klasowego było stworzenie alternatywnego urządzenia lub przedmiotu codziennego użytku ze śmieci, tak, aby praca została wykonana z odpadów, które przeznaczone były do wyrzucenia. Szóstoklasiści, pod opieką pani Anny Śledziowskiej przygotowali gazon na kwiaty. Wykonali go ze starego, dużego pudła, które pewnie wylądowałoby w koszu, ozdobili zaś swoimi pracami plastycznymi. W ten sposób dzięki pomysłowości pasjonatów turystyki i ekologii z 6a rzeczy dostały „drugie życie” i zdobią klasowy parapet.

Nagrodą w konkursie jest bardzo przydatny w każdej klasie oczyszczacz powietrza. Warto dodać, że nasi uczniowie zostali laureatami, jako jedyni z województwa świętokrzyskiego i znaleźli się w gronie 50 wyróżnionych klas w Polsce.

Gratulujemy!

Zdjęcia

Utworzono dnia 16.12.2021, 08:53

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 77

W poprzednim tygodniu: 201

W tym miesiącu: 278

W poprzednim miesiącu: 1155

Wszystkich: 154625

SPRAWDŹ POGODĘ - STARACHOWICE - SP13