Zwycięska Julia!!

Utworzono dnia 01.04.2022

Julia Kiljan, uczennica SP13 osiągnęła duży sukces, wygrywając konkurs języka angielskiego „English is useful” dla klas 7-8, który odbył się w Społecznej Szkole Podstawowej STO w Starachowicach w dniu 29 marca 2022 roku.

W składzie 3 osobowej reprezentacji szkoły poza Julią Kiljan znalazły się również Julia Łaszewicz oraz Lidia Przepióra, które osiągnęły bardzo dobre wyniki.

Zadania konkursowe wymagały znajomości słownictwa, gramatyki i zwrotów używanych w konwersacjach. Uczniowie odpowiadali również na pytania związane z czytanym tekstem oraz tłumaczyli fragmenty zdań z języka polskiego na angielski.

Podczas oczekiwania na ogłoszenie wyników, wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek, a następnie wzięli udział w zajęciach wykorzystujących  umiejętność wypowiadania się w j.angielskim.

The Big Challenge 2022

W tegorocznej edycji konkursu The Big Challenge wzięło udział 62 uczniów SP 13.

Dzięki pomocy nauczycieli informatyki, Pani Grażyny Kruk i Pana Jarosława Cyrnka uczniowie przystąpili do konkursu w wersji online w pracowniach komputerowych.

Tydzień na przełomie marca i kwietnia upłynął pod znakiem języka angielskiego.. Konkurs ma format międzynarodowy i jest przeprowadzany w większości krajów europejskich. Po jego podsumowaniu uczniowie otrzymują statystyki informujące o miejscu uczestnika w skali szkoły, województwa i kraju w danej grupie wiekowej.

Oficjalne wyniki i klasyfikacje Organizator konkursu przedstawi w dniu 18 maja 2022, a tydzień później nastąpi wysyłka nagród do szkół.

Dla uczniów udział w konkursie to forma sprawdzenia swoich możliwości, zabawa i jednocześnie rozwijanie własnych umiejętności językowych, oswajanie się tym językim. Dodatkową formą nagrody i motywacją jest otrzymanie oceny celującej, za udział

Utworzono dnia 01.04.2022, 21:28

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 196883