Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Rosenmontag, czyli pożegnanie karnawału po niemiecku…

Utworzono dnia 27.02.2020

Projekt międzynarodowy to doskonała okazja do poznania kultury i tradycji krajów partnerskich. Dlatego Rosenmontag zagościł w naszym szkolnym kalendarzu imprez jako element kulturowy projektu Bądź Eko! 

24 lutego 2020 roku to ostatni poniedziałek karnawału. W szczególny sposób świętowany jest ten dzień w kraju naszego projektowego partnera, Niemiec.  W Rosenmontag, czyli Różany Poniedziałek, kulminacyjnym punkcie karnawału organizowane są wielkie pochody, w których uczestniczą mieszkańcy miast, a które przyciągają setki tysięcy widzów z całego świata. Ulicami miast przejeżdżają wozy z przebierańcami w kolorowych, pomysłowych strojach, gra muzyka, a uczestnicy korowodów rozrzucają widzom słodycze.

Projekt PO WER „Bądź eko”, który realizujemy wraz z partnerską szkołą Oberschule Achtern Diek z Niemiec był doskonałą okazją do poznania ”na własnej skórze” tej tradycji i wspólnej zabawy. Własnoręcznie przygotowane  ekologiczne maski karnawałowe i przebrania wywołały  niepowtarzalne emocje. Naśladując układ taneczny prowadzącej korowód grupy projektowej, w rytm karnawałowej muzyki przemaszerowaliśmy korytarzami naszej szkoły. Punktem wieńczącym była prezentacja na temat karnawału w Niemczech i słodycze; oczywiście nie rozrzucane, jak w przypadku prawdziwego pochodu w Niemczech, a wręczone przez dyrekcję szkoły. Warto było przemyśleć i dopracować wygląd maseczek i przebrań – nagrodami były zawsze w cenie „niepytajki”. Wszystkie klasy otrzymały z rąk dyrekcji pamiątkowe dyplomy  uczestnictwa w  Karnawałowym Pochodzie Rosenmontag 2020.

 

Rosenmontag, czyli pożegnanie karnawału po niemiecku…

Utworzono dnia 27.02.2020, 09:02

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

SPRAWDŹ POGODĘ - STARACHOWICE - SP13