Jasełka w SP nr 13

Utworzono dnia 20.12.2019

Tradycyjnie katecheci wraz z uczniami w szkołach na niedługo przed świętami przygotowują przedstawienia świąteczne nazywane Jasełkami. W naszej szkole mogliśmy zobaczyć eksplozję radości. Podczas piątkowego występu (20.12.2019 r.) zaprezentował się szkolny chór po batutą p. Wojciecha Wąsali, zaś niesamowicie przemawiający Teatr Cieni przedstawiający sceny związane z Bożym Narodzeniem przygotowany przez uczniów z kl. 8 b pod kierunkiem ks. Karola stanowił bardzo głęboką refleksję nad tym czy w naszych rodzinach nadal rodzi się Bóg w te święta. Młodsi uczniowie z kl. 6 c przebrani za kolędników wraz z p. katechetką Lidią Mergalską oraz p. wicedyrektor Wiolettą Miller-Stępień z radością wyśpiewując Gore gwiazda Jezusowi zwiastowali nam przyjście Jezusa. Na Jasełkach był obecny również ks. Proboszcz Andrzej Kania, który wszystkim dzieciom, młodym, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzył radosnych świąt Bożego Narodzenia. Jasełka zostały przygotowane przez uczniów klas 8b, 6c i szkolny chór pod kierunkiem p. Lidii Mergalskiej, ks. Karola Kosteckiego, p. Wojciecha Wąsali oraz p. Renaty Jakubiec i p. Izabeli Gajewskiej.

Kolędnicy w imieniu wszystkich uczniów przekazali życzenia społeczności szkolnej:

W tak niezwykłej i uroczystej chwili chcemy złożyć ciepłe i serdeczne życzenia - by domy Wasze dekorowały: miłość, życzliwość i nadzieja. Niech wzięty do ręki Opłatek – pozwoli Wam dostrzec w drugim człowieku samego Jezusa Chrystusa, a opłatkowa biel – przysłoni wszystkie troski i kłopoty. Niech światło choinki - symbol radości z narodzenia Jezusa oświetla zawsze Wasze życie i pozwala odnaleźć właściwą drogę. A przez cały rok od poniedziałku do niedzieli niech Was wszystko łączy, nic zaś niech nie dzieli. Życzymy wszystkim, by Chrystus – bezgraniczna Miłość – dawał niewyczerpaną siłę, obdarzał łaską, napełniał pokojem i radością, a blaskiem swym oświecał wszystkie dni nadchodzącego roku.

Jasełka w SP nr 13

Utworzono dnia 20.12.2019, 13:31