Listy do pracowników starachowickiego szpitala

Utworzono dnia 02.04.2020

6a dla Szpitala

Uczniowie klasy 6a, zainspirowani przez swojego wychowawcę, napisali piękne listy do pracowników starachowickiego szpitala. Ich wiadomości, pełne ciepłych słów wsparcia, podziwu i wdzięczności, zostały już dostarczone wraz z aniołem do naszej lecznicy. Klasa 6a okazała w ten sposób swoją solidarność z ludźmi walczącymi o zdrowie i życie pacjentów, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Pan Starosta – Piotr Babicki i rzecznik starachowickiego szpitala –  p. Małgorzata Kałuża wyrazili swoją wdzięczność za ten miły gest.

Każdy list jest wyjątkowy i piękny, ale nie sposób tu wszystkich zamieścić. Oto kilka przykładowych:

Starachowice, 30.03.2020r.

Szanowni Państwo!

Piszę do Państwa ten list, ponieważ jestem bardzo zaniepokojony obecną sytuacją panującą na całym świecie.  Każdego dnia włączając radio lub telewizję słyszę o zwiększającej się liczbie pacjentów zarażonych Koronawirusem. Wiem jednak, że są ludzie, którzy umieją nad tym zapanować. To właśnie Wy – Drodzy Pracownicy ochrony zdrowia. Wiem, że dzięki Wam wszyscy ludzie będą spokojniejsi. Bardzo doceniam ogromny trud i zaangażowanie w pracę, która wiąże się z tak dużym ryzykiem. Przecież to Wy codziennie ratujecie ludzkie życie. Do napisania tego listu zainspirował mnie również fakt, że moi rodzice pracują w szpitalu i  w każdej chwili mogą być wezwani do pomocy. Dlatego zdaję sobie sprawę z tego, jak bardzo jesteście zmęczeni i że wkładacie w opiekę nad chorymi całe swoje serce. Dziękuję Wam za to i życzę dużo zdrowia i wytrwałości w dalszych działaniach.

Trzymam za Was kciuki i wierzę w to, że dobry Bóg pomoże w walce z wirusem.

Z pozdrowieniami i wyrazami szacunku - uczeń SP 13

Starachowice, 31.03.2020r.

Szanowni Lekarze oraz cały Personelu Medyczny!

Dziękuję Wam za trud, jaki wkładacie w walkę z koronawirusem. To szczególnie trudny czas  dla nas wszystkich. Pracując intensywnie przez całą dobę narażacie swoje zdrowie. Jestem za to ogromnie wdzięczny. Wierzę, że dacie radę. Chciałbym przekazać słowa uznania za zaangażowanie, pełen profesjonalizm oraz wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych. Jesteście bohaterami ratując życie Polaków. Dobro, jakie niesiecie ludziom, na pewno do Was wróci z podwojoną siłą.  Życzę Wam przede wszystkim dużo zdrowia, wytrwałości i wzajemnej empatii. Wy jesteście dla nas w szpitalach, a ja dla Was ze swoją rodziną pozostanę w domu. Sądzę, że wspólne działania przyniosą korzyść dla całego społeczeństwa.

Pozdrawiam- uczeń Szkoły Podstawowej nr 13

Drodzy Lekarze i Drogie Pielęgniarki!

W tych trudnych dla nas wszystkich dniach chcę Was  gorąco pozdrowić i przekazać wyrazy podziwu.

Odkąd trwa epidemia, która dotarła i do naszego  kraju, każdy widzi jak ogromnie poświęca się służba zdrowia, aby bezinteresownie pomóc zazwyczaj obcym osobom, które tej pomocy potrzebują. Bez Was nie raz nie mieliby szans na przeżycie. Wszyscy się boimy, ale to właśnie dzięki Waszej pracy możemy czuć się bezpieczniej i mieć nadzieję, która także jest bardzo ważna.

Naprawdę podziwiam Was oraz Waszą pracę, trzeba być naprawdę dobrym i odważnym człowiekiem, aby narażać swoje życie dla życia drugiego człowieka.

Ślę wyrazy uznania oraz Was pozdrawiam

uczennica klasy 6a SP13

Szanowni Pracownicy Szpitala!

Z ogromną wdzięcznością za Waszą misję,

kreślę słów parę późnym wieczorem,

choć dla Was „późno” – pojęcie względne,

bo pracujecie bez względu na jakąkolwiek porę.

Słowo „dziękuję” – być może proste,

lecz niesie dużo w swej prostocie,

bo widzi Wasze obawy i lęki,

trudy, zmęczenie, nieprzespane noce…

Za to wszystko i za wiele więcej

serdecznie Wam Drodzy dziękujemy!

Poprzez nasze, sercami pisane listy

o podziwie i pamięci zapewnić Was chcemy.

Walczcie wytrwale o ludzkie życie

i o swe bezpieczeństwo dbajcie.

Żadnym wirusom i chorobom nigdy się nie poddajcie.

Aby Was trochę ucieszyć – bukiet uśmiechów wysyłamy.

I żeby Was wesprzeć  w trudnej pracy

ciepłymi myślami otulamy.

Listy do pracowników starachowickiego szpitala