„Moja Ojczyzna” - szkolny konkurs poezji patriotycznej

Utworzono dnia 23.01.2020

22 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbył się konkurs poezji patriotycznej „Moja Ojczyzna”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 1-8, w trzech kategoriach wiekowych (1-3, 4-6 i 7-8), prezentując wybrany wiersz o tematyce patriotycznej. Konkurs został przygotowany przez panie: Zuzannę Kędziorę i Bożenę Bętkowską oraz ks. Karola Kosteckiego. Organizatorzy dążyli do zrealizowania następujących celów:

- krzewienie i podtrzymywanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych,

- ukazanie dążeń do wolności, walk i zmagań o niepodległość poprzez pryzmat utworów poetyckich,

- zaakcentowanie niezwykle istotnego dla polskiej poezji wątku patriotycznego.

Prezentacje konkursowe obserwowało jury, w składzie: p. Wioletta Miller-Stępień, p. Anna Ludwig oraz ks. Karol Kostecki. Jury, kierując się  następującymi  kryteriami:

- dobór i rozumienie tekstu,

- poprawność i ekspresja wypowiedzi,

- umiejętność prezentacji i nawiązania kontaktu z widownią,

- dykcja oraz opanowanie tekstu,

wybrało najlepszych recytatorów w każdej z kategorii. W klasach 1-3 tytuł najlepszego recytatora trafił do Marty Ciepielewskiej, w klasach 4-6 najbardziej zachwyciła prezentacja Julii Łaszewicz, natomiast w klasach 7-8 mistrzem recytowanego słowa okazała się Julia Niewczas.

Ponadto jury przyznało wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej. Otrzymali je: Inga Tarnopolska, Patrycja Rola, Mateusz Bujak, Natalia Bernat, Jan Pietruszyński, Patrycja Grochowina, Julia Przygoda, Karolina Pocheć i Adrian Kurek.

Wyłonieni w konkursie zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami (przygotowanymi przez ks. Karola) i upominkami. Nagrody, które otrzymali - karty podarunkowe do salonu EMPIK na kwotę 50 zł (nagrody główne) i kolorowanki relaksacyjne (wyróżnienia), zostały ufundowane przez anonimowego sponsora.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Rozgrzewka dykcyjna, przeprowadzona przez p. Zuzannę i słodki poczęstunek przygotowany przez p. Bożenę pozwoliły choć w części pozbyć się stresu towarzyszącego konkursom.

Organizatorzy dziękują wszystkim 44 uczestnikom za udział i piękne reprezentowanie swoich klas w konkursie szkolnym, natomiast opiekunom (rodzicom, wychowawcom i nauczycielom) za przygotowanie swoich podopiecznych do konkursu.

„Moja Ojczyzna” - szkolny konkurs poezji patriotycznej

Utworzono dnia 23.01.2020, 10:52